foto

Mara Wilson

  • nar. 24.7.1987 (30 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se v Los Angeles roku 1987. Již v pěti letech se po vzoru svého bratra objevila v několika reklamách (Texaco, Bank of America) a seriálu MELROSE PLACE. Zaujala filmaře a získala roli dcerky Robina Williamse ve filmu MRS. DOUBTFIRE. Film slavil velký úspěch a díky němu byla šestiletá Mara obsazena do hlavní role dojemného vánočního snímku ZÁZRAK V NEW YORKU, kde zjistila, že pochybovat o Santa Clausovi se nemá.

Dosavadním vrcholem její krátké herecké kariéry byla hlavní role v komedii Dannyho DeVita MATILDA, kde ztvárnila sympatickou dívenku s nadpřirozenými schopnostmi, adoptovanou přízemní rodinkou. Za tento výkon získala "Young Artist Award" a nominaci na "Saturn Award". Zahrála si ještě v několika málo filmech například v dětské fantasy STAČÍ SI PŘÁT, ale v roce 2000 dala přednost studiu.

V roce 2005 zazářila v divadelním představení Popelky a byla přijata na New York University, kde studuje drama. Její návrat na filmové plátno tak není vyloučený.

Pavlína "Ilicka" Illíková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace