foto

Kateřina Lojdová

  • nar. 2.3.1961 (59 let)
    Praha, Československo

Biografie

Narodila se v hlavním městě Praze v březnu roku 1961. Je tedy ve znamení Ryb. Její matka byla výtvarnicí a otec hudebníkem. Po střední škole se rozhodla, že vystuduje herectví na DAMU a produkci a řízení na FAMU. Úspěšně studium dokončila. Na začátku 90. let se rozhodla, že se vrhne na politiku. Až do roku 1996 byla poslankyní za ODS. Zkusila pracovat i jako šéfredaktorka jednoho nejmenovaného časopisu.

V televizi byla k vidění velmi málo. Z několika málo filmů uveďme roli laborantky Elišky ve filmu CHOBOTNICE Z DRUHÉHO PATRA. Nejvíce se však proslavila rolí Gábiny Tejfarové z komedií SLUNCE, SENO..., kde hrála partnerku Jiřího Lábuse. Lidé si jí dodnes díky této roli pamatují. Dále to byly filmy VŠECHNO NEBO NIC, KARIÉRA, KOUZELNÉ DOBRODRUŽSTVÍ, ANDĚL SVÁDÍ ĎÁBLA, AŽ DO KONCE, POUTNÍCI, TVRZ aj.

V roce 1992 herectví uzavřela a začala pracovat jako poradkyně ministra životního prostředí Jana Skalického. Dnes je ženou v domácnosti a o tom, že by se k herectví vrátila vůbec neuvažuje. Zajímavostí je, že Kateřina je vzdálenou příbuznou jiné Kateřiny Lojdové, která je také herečkou. O tom, že jsou příbuzné léta vůbec nevěděly, protože jejich rodiny se nestýkaly. Poprvé se spolu setkaly ve filmu Kouzelné dobrodružství.

Kateřina je vdaná. Jejím manželem je rozhlasový magnát Michel Fleischmann. Mají spolu dvojčata. Syna jménem Max a dceru, která se jmenuje Klára.

Marian "duklak2" Hamrla

Host

TV pořady

2006 Žito (TV pořad)
2003 Slunce, seno, Helena (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)