foto

Brendan Sexton III

  • nar. 21.2.1980 (38 let)
    Staten Island, New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Brendan Eugene Sexton III přišel na svět 21. Února 1980 do města New York. Pochází z početné rodiny a kromě dvou bratrů, má ještě dalších šest sester. Brendan studoval na Hunter College v New Yorku, a to humanitní obor.

Svůj herecký debut zažil (jako patnáctiletý) v roce 1995 ve filmu WELCOME TO THE DOLLHOUSE kde si zahrál roli problémového, mladého rváče Brandona McCarthyho. I díky jeho výkonu byl film v roce 1996 nominován na cenu Independent Spirit Award (cenu nakonec získal film Fargo).

Ve filmu KLUCI NEPLÁČOU z roku 1999 Sexton naplno projevil svůj herecký talent. V jeho asi zatím největší roli zazářil po boku Hilary Swank, která byla ve své roli natolik přesvědčivá, že si zasloužila oscara. V roce 2001 se (sice jen krátce) objevil ve filmu režiséra Ridleyho Scotta ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN. Kde měl možnost pracovat se spoustou svých slavnějších kolegů. Zatím naposledy své herectví předvedl ve filmu VŠICHNI JSOU V POHODĚ.

Brendan Sexton ve svém volném čase rád sleduje seriál Simpsonovi. Jeho známí ho přezdívají „Bren“.

Očko "Mičl" Szyslak

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2013 Blake

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 Blake

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace