foto

Victor Ortiz

  • nar. 31.1.1987 (34 let)
    Liberal, Kansas, USA

Biografie

Victor Ortiz přišel na svět jako jedno z mnoha dětí ilegálních mexických imigrantů. Když mu bylo sedm, matka od rodiny utekla a zůstal sám se sourozenci a s otcem, který propadl alkoholu a často je tloukl. O pět let později je opustil i otec a Victor a jeho sourozenci skončili v pěstounských rodinách. Později ho vychovávala jeho čerstvě plnoletá sestra.

Trénovat box tedy začal prostě proto, že to byl jeden z mála způsobů, jak v drsném světě obstát. Chodil boxovat do střediska Armády spásy, kde ho objevil bývalý šampion Roberto Garcia. Okamžitě rozpoznal přirozený talent a nabídl Victorovi, že ho bude trénovat, pokud se přistěhuje za ním do Kalifornie. Později se dokonce stal jeho legálním poručníkem.

Už v sedmnácti letech se Victor stal profesionálním boxerem a utkal se s těmi nejlepšími: k jeho soupeřům patřili Floyd Mayweather, Andre Berto, Marcos Maidana, Antonio Diaz či Josesito Lopez.
Ve světlech reflektorů se poprvé objevil jako účastník televizní soutěže Dancing With The Stars. A krátce nato přišla nabídka do filmového týmu Expendables 3: není divu, že Sylvester Stallone, který sám odstartoval svou filmovou dráhu boxerským opusem Rocky, nechtěl jeho talent nechat ležet ladem. V roce 2015 hrál ve filmu Southpaw, který režíroval Antoine Fuqua.

Bontonfilm

Herecká filmografie

Filmy

2018 Fury of the Fist and the Golden Fleece
Perfect
2017 Avenge the Crows
Tenkrát v Kalifornii
2015 Bojovník
2014 Expendables: Postradatelní 3

TV seriály

2016 Dice (TV seriál)
Six Grand (S01E06)
Rodinka na kousky (TV seriál)
Boxing Opinion Spider Beard (S02E06)
Ray Donovan (TV seriál)
Marisol (S04E02)
Havaj 5-0 (TV seriál)
Zabiju je zase (S07E03)

Host

TV pořady

2011 Piers Morgan Tonight (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky