foto

Laura Antonia Roge

  • nar. 11.1.1998 (20 let)
    Göttingen, Niedersachsen, Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tato dolnosaská herečka vystudovala gymnázium ve svém rodném městě. Již od svých šesti let se věnovala rytmické sportovní gymnastice s umístěním v národním šampionátu a kromě toho získávala výsledky v baletu a na hudební škole ve hře na housle. Její pohybovou flexibilitu můžeme sledovat i v průřezu její filmové tvorby. Má ráda jazz, moderní tanec a tenis. Kromě němčiny ovládá i angličtinu a francouzštinu. Průpravu k pozdějšímu filmu získávala již v letech 2004–2006 v göttingenském dětském spolku místního divadla.

Filmově debutovala v drobných rolích televizních filmů TV ARD Plötzlich Millionär a nedlouho na to v dramatu Neue Chance zum Glück. Ve stejném roce byla dosazena do jedné z epizod kriminálního seriálu Stolberg (2011).

Tyto epizodické role ji nejspíše otevřely cestu k filmovému světu německé kinematografie, kde se jako čtrnáctiletá zviditelnila rolí Dakarie Tepes (netřeba připomínat, že se jedná o historickou přezdívku legendárního Vlada Draculy) v celovečerním teenage filmu Vampírky, právě jako poloupírka z Transylvánie. Film se v Německu stal oblíbeným natolik, že již ve třetím pokračování můžeme sledovat její dospívání a herecké charisma v odstupu po dvou letech.

Svoji filmografii prokládá krátkometrážními snímky (Lisa Lilly Günesim, Die Ratte) a také kupříkladu několika epizodami v seriálu Lindenstraße. Za roli v Die Ratte byla nominována dokonce na cenu za nejlepší herecký výkon. Režijně se profilovala v „dívčím“ krátkometrážním příběhu Mein Leben, Mein Weg (2016), kde si i sama napsala scénář a film produkčně zaštítila. Ve filmové branži však jejím dominantním úspěchem zůstává především zmíněná role přitažlivé upírky rockerského vzhledu.

Kolssteyn

Herecká filmografie

Filmy

2016 Upíří sestry 3
2015 Die Ratte
2014 Vampírky 2
2012 Vampírky
2011 Neue Chance zum Glück (TV film)
2008 Plötzlich Millionär (TV film)

TV seriály

2006 Stolberg (TV seriál)
1985 Lindenstraße (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace