Reklama

Reklama

Jaroslav Sedláček

Jaroslav Sedláček

nar. 24.02.1972 (50 let)
Československo

Zajímavosti (3)

Krasosmutnění (2023)

  • Marek Epstein měl na Krasosmutnění spadeno dlouho, ale pořád si nebyl jistý, protože měl k látce respekt a sbíral odvahu. Nakonec ale přišel s verzí, která nám všem vyrazila dech,“ osvětlil vznik scénáře hlavní dramaturg Filmového centra Jaroslav Sedláček. (SONY_)

Vlastníci (2019)

  • „Když jsem četl scénář poprvé, byl jsem nadšený. U současného českého filmu mám trochu problém, že nevidím současnou českou realitu, kterou žijeme. Většinou jsou to takové vztahové, lehce hysterické komedie nebo historické filmy, kdy utíkáme do historie, kde už víme, jak to dopadlo,“ řekl Jaroslav Sedláček z Filmového centra České televize. (SONY_)

Kolja (1996)

  • Jak uvedl Jaroslav Sedláček, filmový publicista a scenárista projektu Rozmarná léta českého filmu (2010), Český film byl po odstátnění v takové krizi, že se vážně mluvilo a jeho zániku. Přišel však rok 1996 a Kolja, jenž svou slávou i za hranicemi země a ziskem prestižního Oscara nalil živou vodu do žil tvůrců i filmových sponzorů. Bez nadsázky se dá říct, že měl lví podíl na záchraně Českého filmu. (sator)

Galerie (5)

Reklama

Střihač

Producent

Filmy
2022

Velká premiéra

2019

Klec (TV film)

Scenárista

Herec

Dokumentární
2008

Po stopách hvězd (seriál)

2000

Příběhy slavných (seriál)

 

Herec Karel Höger (S01E20)

Host

Ovládací panel

Reklama

Reklama