foto

Rosalinda Celentano

  • nar. 15.7.1968 (52 let)
    Řím, Itálie

Biografie

Rosalinda Celentano je třetí potomek slavné italské pěvecké dvojice Adriana Celentana a Claudie Mori. Má dva sourozence. Sestru Rositu a bratra Giacoma. Narodila se v Římě roku 1968 a ve filmu se objevila již jako mladá a to zásluhou právě svých rodičů, kteří ji v roce 1975 obsadili do filmu YUPPI DU. Později se objevuje v menších rolích, jako například ve filmu DIARY OF A MALE PORN STAR z roku 2003 a v témže roce ve filmu od známého režiséra Briana Helgelanda („Payback“, „A Knight's Tale“) THE ORDER.

Všechny její role jsou v širším filmovém podvědomí velmi zanedbatelné a přehlédnutelné, a to především díky minimální české distribuci. To trvá do roku 2004, kdy ji obsadil režisér Mel Gibson do svého kontroverzního snimku THE PASSION OF THE CHRIST coby postavu Satana, která promlouvá k Ježisovi velmi ponurým a záhadným způsobem, který se vryl do paměti diváků a málokdo tušil, že tuto temnou postavu ztvárnila žena. Právě tato kontroverzní postava způsobila zájem o její osobu a na základě těchto skutečností se stala relativně známou a diskutovanou herečkou.

Rosalinda se však nevěnuje pouze herectví, ale taktéž modelingu a zpěvu, pro který má vlohy nejspíš od svých rodiču, kteří jsou v Itálii velmi známími a populárnimi. Její poslední role je ve filmu THE TUBE, který byl natočen v roce 2005. U nás se ho však zřejmě nedočkáme, neboť se jedna o menší televizní produkci.

Jan "Decker" Baryl

Herecká filmografie