foto

Kim Rossi Stuart

  • nar. 31.10.1969 (47 let)
    Řím, Itálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kim Rossi Stuart se narodil v roce 1969 do herecké rodiny a díky svému otci (Giacomo Rossi Stuart) se na plátně objevil již v pěti letech a to ve filmu AFÉRA PROFESORA MURRIHO (Fatti di gente perbene, 1974). V roce 1986 je obsazen do filmu JMÉNO RŮŽE se Seanem Connerym. Velký úspěch zaznamenal v televizní sérii PRINCEZNA FANTAGHIRO (1991-1994). Ve stejné době na sebe upozornil také rolí psychopata ve filmu SENZA PELLE (1994). V roce 1995 si zahrál ve filmu Michelangela Antonioniho ZA MRAKY a v roce 2002 ve filmu PINOCCHIO (režie Roberto Benigni). Velký úspěch má také ve filmech KLÍČE OD DOMU (2004) a ROMANZO CRIMINALE (2005). V roce 2006 si zahrál ve filmu PIANO, SOLO režiséra Riccarda Milaniho - film je natočen podle knihy italského politika Waltera Veltroniho Il disco del mondo - Vita breve di Luca Flores.

Věnuje se také divadelnímu herectví, mimo jiné ztvárnil role Macbetha a krále Leara. V roce 2006 debutoval coby režisér na festivalu v Cannes s filmem ANCHE LIBERO VA BENE vyprávějícím vztahy v neúpné rodině, soustředícím se ale především na citlivého jedenáctiletého Tommiho.

KIm Rossi Stuart byl zasnouben s herečkou Veronicou Logan. Mezi jeho oblíbené spisovatele patří Dostojevskij a Čechov.

Lenka "Mustard" Pavelková

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2016 Tommaso
2006 Třeba i libero

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace