foto

Jiří Novotný

  • nar. 16.10.1984 (36 let)
    Vsetín, Československo

Biografie

Jiří Novotný vystudoval Masarykovo gymnázium ve Vsetíně a poté obor režie a produkce na Filmové škole ve Zlíně. Pracoval pro regionální televizi Beskyd, pro kterou mimo jiné točil zpravodajské reportáže v Keni. Natáčel dokument o české ambasádě v Paříži, ve Francii natočil také dokument Un jour à Montmartre o malířích z Montmartre či celovečerní taneční projekt C´est la vie. Pro Českou televizi pak dokument Česká republika v Arles.

Působí ve společnosti Mejla Production, se kterou pracoval na řadě reklam a firemních prezentací. Také natáčel hudební klipy pro české i zahraniční kapely. Z regionálních kapel mimo jiné k písním Holubí kapely Docuku, Panenka kapely Fojti, Pod Makytú ve společné úpravě kapel STRAM a Dareband či dva klipy pro vsetínský sbor Song. Natáčel také klipy k písním Stop od Lucie Bílé či Crossroads držitelky Oscara Markéty Irglové.

Za hudební klip k písni The Darkness Within americké metalové legendy Machine Head získala Mejla Production v roce 2012 celosvětové ocenění Nejlepší metalový klip roku na serveru Loudwire.

StreamCZ

Kameramanská filmografie

Filmy

2017 Tehdy spolu
2016 Děda
2011 Teplé škvarky (amatérský film)

Střihačská filmografie

Filmy

2017 Tehdy spolu
2016 Děda
2011 Teplé škvarky (amatérský film)

Režijní filmografie

Filmy

2017 Tehdy spolu
2016 Děda

TV pořady

2014 Baťa v kostce (TV pořad)
Vši ve škole (TV pořad)

Fanoušci tvůrce