foto

Lenny McLean

  • nar. 9.4.1949
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • zem. 28.7.1998 (49 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lenny se narodil v Londýně v roce 1949. Jako teenager strávil 18 měsíců ve vězení za drobné kriminální prohřešky. Už v dětství byl ve svém okolí považován za jednoho z největších rváčů ve východním Londýně. Po propuštění z vězení se živil jako boxer a vyhazovač v klubech, k čemuž ho předurčovaly i jeho fyzické proporce (výška 191cm). Ačkoli boxoval pro peníze, nelze říci, že by byl profesionálním boxerem. Jednalo se většinou o zápasy, které nebyly pod záštitou britské boxerské federace, ale byly legální.

V roce 1992 se dostal opět do vězení, když vyhodil jednoho muže z klubu a ten na následky zranění zemřel. Poté, co si odseděl dalších 18 měsíců se začal věnovat herectví. Jeho nejznámější rolí je role pašeráka Eddieho Daviese v britském televizním seriálu "The Knock". U nás jsme ho mohli vidět v drobné roli ve filmu Pátý element, kde hrál policejního šéfa. Jeho nejvýraznější role však přišla ve filmu Sbal prachy a vypadni (Lock, Stock and Two Smoking Barrels - 1998), kde po boku Vinnieho Jonese hrál vymahače dluhů - Barryho Křtitele. Jeho věta ve filmu "Jestli chcete mít nějaký prsty, aspoň na nohou, tak zaplatíte" vešla do dějin.

Lenny umírá dne 28. července 1998 na zhoubný nádor na mozku a plicích a nedožil se tak ani premiéry filmu Sbal prachy a vypadni. Režisér filmu Guy Ritchie věnoval tento film Lennyho památce.

Jan "M-Flyer" 323F.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace