foto

Chloë Annett

  • nar. 25.7.1971 (48 let)
    Velká Británie

Biografie

Chloë Victoria Annett se narodila 25 července 1971 ve Velké Británii. Vystudovala divadelní školu a poté se postupně propracovávala z divadelních prken až do televize. Začínala v seriálech, reklamách atd. Přes hostování v seriálech se dostala až k Rudému trpaslíkovi a poté si zahrála v několika hororech. Jeden čas to Chloe zkoušela také jako modelka. Její zálibi jsou moderní tanec a jízda na koni. Je vdaná za manažera hudební skupiny Oasis.

Na obrazovkách se poprvé objevila jako Mina Sandaval v seriálu FAMILIES. Poté hostovala v několika dalších seriálech a televizních filmech. Její první významější rolí byla Sarah Clutten v thrilleru HESLO: DVOJITÉ X. Následovala řada dalších malých rolí v u nás téměř neznámých filmech a seriálech jako JEWELS, COVINGTON CROSS, BYKER GROVE, nebo CADFAEL. Její první, a zatím poslední světově známá role je postava Kristine Z. Kochanské ze seriálu ČERVENÝ TRPASLÍK. Hrála jednu z hlavních rolí v celé 7. a 8. řadě. Navíc si zahrála ve výročním pořadu CAN'T SMEG WON'T SMEG. Po trpaslíku si zahrála Lenu v komedii PASTY FACES a Rope v nízkorozpočtovém hororu THE ASYLUM. Od té doby se na obrazovkách objevuje už jen velmi sporadicky opět jen v seriálech jako DOCTORS nebo CASUALTY.

Jak je vidět, u nás téměř neznámá, ale v Británii poměrně obsazovaná seriálová a televizní herečka se zatím dočkala pouze jedinné velké role. A i to stačilo na to, aby si ji miliony lidí po celém světě zamilovalo. Chloë Victoria Annett se nám do pamětí zaryla navždy jako Kristine Z. Kochanská z Červeného trpaslíka...

Martin "gogos" Prokeš

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2000 GPTV (TV pořad)
1998 Can't Smeg Won't Smeg (TV pořad)
Universe Challenge (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(58)