foto

Monica Keena

  • nar. 25.5.1979 (38 let)
    Brooklyn, New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Monica se narodila v New Jersey jako druhé dítě Billa a Mary Keenových. Její sestra Samantha je o dva roky starší. Monicu i její sestru vychovávala matka společně s babičkou. Již jako dítě Monica stále kreslila, malovala, tancovala a zpívala. Jak vyrůstala, Monica zářila ve všech druzích umění – tanci, zpěvu, herectví i malířství. Vyrůstala v Brooklynu v New Yorku, kde žije dosud. V 15 letech získala malou roli ve svém prvním krátkém filmu nazvaném BURNING LOVE.

Její první skutečná filmová role přišla v roce 1994 v dramatickém příběhu o jedné z nejlepších ukrajinských krasobruslařek DODRŽENÝ SLIB: PŘÍBĚH OKSANY BAIULOVÉ. O rok později se objevila po boku Sandry Bullock v romantické komedii ZATÍMCO JSI SPAL, kde ztvárnila roli Mary Callaghanové. V 16 letech získala hlavní roli Violet ve snímku RIPE. Jak sama říká, na svůj výkon v tomto filmu je nejvíce pyšná. O rok později se objevila jako Alessandra Cullenová v thrilleru THE DEVIL’S ADVOCATE.

Později ji producenti obsadili do seriálu DAWSON’S CREEK jako přímočarou a do očí pravdu říkající Abby Morganovou. Později seriál opustila, neboť ji nudilo hrát stále jednu postavu. Dosud se ale přátelí se svou hereckou kolegyní ze seriálu Meredith Monroe. Další hlavní filmová role přišla v roce 2000, kdy Monica získala roli dospívající dívky Roseanne, která je týraná svým nevlastním otcem a rozhodne se pomstít, v thrilleru VÁŠNIVÝ ZLOČIN, KRUTÝ TREST, který je vlastně volným převyprávěním Dostojevského Zločinu a trestu zasazeného do současnosti. Objevila se i mnoha dalších filmech a seriálech – zahrála si např. v seriálu CHIRURGOVÉ, BEZE STOPY či ENTOURAGE. V současné době je pracovně zaneprázdněná, neboť se věnuje natáčení hororu NIGHT OF THE DEMONS, ve kterém hraje hlavní roli.

Už od dětství Monica ráda jezdila na kolečkových bruslích a skateboardu. Ve volném čase tedy ráda bruslí, ale věnuje se i tvůrčímu psaní. Její oblíbenou herečkou je Judy Garlandová a jejím nejoblíbenějším filmem je ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ a jejím oblíbeným seriálem jsou SIMPSONOVI. Ačkoli ve filmech a seriálech hrála Monica vždy spíše hloupoučkou dívku, ve skutečnosti je velmi inteligentní a ve filmové branži toho má nepochybně ještě spoustu před sebou.

ČSFD.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace