foto

Danny Lloyd

  • nar. 1.1.1973 (45 let)
    Chicago, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Danny Lloyd je americký učitel a bývalá dětská filmová hvězda. Lloydovou první a také nejznámější rolí bylo ztvárnění postavy chlapce Dannyho Torrance v psycho-hororu THE SHINING /1980/, kde hrál po boku Jacka Nicholsona a Shelley Duvall.

Pro tuto roli byl vybrán na základě jeho výborné schopnosti koncentrovat se na časově rozšířené filmové záběry. V DVD komentáři od Garetta Browna a Johna Baxtera k natáčení filmu The Shining, se oba zmiňují o faktu, že Kubrick byl schopen natočit všechny Lloydovy scény, aniž by šestiletý herec zjistil, že hraje vlastně v hororu.

Lloyd poskytl interview Vivien Kubrick – dceři režiséra Kubricka - , která točila filmový dokument Making „The Shining“, pojednávající o celém natáčení tohoto snímku. Ačkoliv jeho ztvárnění role zanechalo mezi diváky a kritiky kladný ohlas, Lloyd zanechal herectví po natočení svého druhého filmu, televizní autobiografie WILL: THE AUTOBIOGRAPHY OF G.GORDON LIDDY /1982/, kde hrál postavu mladého Liddyho.

Lloyd po tomto filmu definitivně skončil s hereckou kariérou, poněvadž jej podle jeho vzpomínek toto "řemeslo" přestalo zajímat. V roce 1999 vyučoval vědecké předměty na středozápadě USA a v roce 2007 se stal profesorem biologie na univerzitě v Elizabethtown v Kentucky. Téhož roku, v prosinci se stal učitelem věd v Missouri.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Filmy

1982 Will: The Autobiography of G. Gordon Liddy (TV film)
1980 Osvícení

Dokumentární

2017 Filmworker
2012 Pokoj 237
1980 Film o filmu Osvícení (TV film)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace