foto

Danny Lloyd

 • nar. 1.1.1973 (47 let)
  Chicago, Illinois, USA

Zajímavosti o tvůrci (14)

 • Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

  - Danny Lloyd, který ztvárnil roli Dannyho v Osvícení (1980), když mu bylo 6 let, si zde střihnul cameo. Je ve scéně s baseballovým klukem, když se hraje zápas. Sedí v hledišti hned vedle muže, který povídá. (JoannaKey)

 • Paranormal Activity 4 (2012)

  - V scéne, kde Wyatt (Aiden Lovekamp) jazdí v dome na trojkolke, napodobňuje scénu z filmu Osvietenie (1980), kde sa chlapec Danny (Danny Lloyd) preháňa po opustenom hoteli na rovnakej trojkolke. (David_SVK)

 • Osvícení (1980)

  - Danny Lloyd, ktorý vo filme stvárnil malého chlapca Dannyho, nevedel po celý čas natáčania o tom, v akom filme vlastne hrá. Stanley Kubrick sa mu to snažil dôkladne zatajiť, a tak ho presvedčil, že sa jedná len o ďalšiu z rodinných drám, v ktorých vystupuje. (srbak)

 • Osvícení (1980)

  - Jack Nicholson a Danny Lloyd jsou jediní dva herci, kteří hrají stejně pojmenované postavy (Jack Torrance a Danny). (Varan)

 • Osvícení (1980)

  - Loptička, ktorú si Jack (Jack Nicholson) hádže o stenu a nakoniec hodí smerom do chodby, odkiaľ sa mu už nevráti, je tá istá, ktorá sa potom prikotúľa k malému Dannymu (Danny Lloyd) hrajúcemu sa na koberci v chodbe na úplne inom mieste hotela. (quarel)

 • Osvícení (1980)

  - Danny Lloyd  během prvního konkurzu na svou roli začal známě pohybovat prstem nahoru a dolu, zatímco mluvil ke svému smyšlenému kamarádovi. Kubrickovi se to zalíbilo a použil Dannyho improvizaci ve filmu. (cihlenka)

 • Osvícení (1980)

  - Scéna, kdy kuchař Hallorann (Scatman Crothers) vysvětluje malému Dannymu (Danny Lloyd), co to vůbec osvícení je, se natočila na 148. pokus. Je tak zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. (cihlenka)

 • Osvícení (1980)

  - Danny Lloyd (Danny Torrance) si po celou dobu natáčení myslel, že točí drama. Výsledné dílo viděl poprvé v cenzurované podobě ve svých 13 letech. Finální verzi pak až v 17 letech, kdy pochopil, že šlo o jeden z největších hororů, jaký byl do té doby natočen. (cihlenka)

 • Osvícení (1980)

  - Danny (Danny Lloyd) nosí ve filmu svetr s nápisem Apollo 11. Je to let, při němž Neil Armstrong dne 20. 7. 1969 vstoupil na Měsíc. (Snorlax)

 • Osvícení (1980)

  - Některé pasáže filmu neodpovídají původní literární předloze tak, jak ji Stephen King původně sepsal. Jako příklad lze uvést scénu, kdy Danny (Danny Lloyd) o samotě zírá na uzavřené dveře pokoje 237 a pokusí se dveře stlačením kliky otevřít. V původní knižní předloze scéna probíhá tak, že Danny má v kapse tajně vypůjčený univerzální klíč ke všem pokojům a v jednu chvíli klíč zasune do zámku dveří pokoje č. 217 a teprve po delší době se rozhodne, že dveře neodemkne, vrátí ho zpět do kapsy a odejde. (FIBO)

 • Osvícení (1980)

  - Nesoulad filmového ztvárnění a literátní předlohy lze shledat v počtu vražd a zla, které se v hotelu odehrály. Ukázkou je např. pokoj č. 300 (prezidentské apartmá), jímž ředitel v předloze nového správce s rodinnou provádí. V pokoji č. 300, který je určen pro mimořádné návštěvy, byli zavražděni dva lidé, o jejichž vraždě se ředitel správci záměrně nezmíní. Neunikne to však vnímavému Dannymu (Danny Lloyd), který v pokoji na stěnách spatří stopy krve jako psychoenergetický otisk neštěstí, které se tu kdysi odehrálo. Jiným ve filmu nezmíněným úkazem je starý hasící přístroj na stěně chodby, ze kterého cití Danny silně negativní energii. Jednoho dne, když Danny o samotě s obavami prochází kolem hasícího přístroje, přístroj spadne ze zdi a Danny cítící "zlo" s panikou utíká pryč. (FIBO)

 • Osvícení (1980)

  - Spoiler: Dannymu (Danny Lloyd) se přůběžně zjevují přízraky, které odhalují minulost i budoucnost dění v hotelu. Kromě těchto přízraků zažívá zvláštní pocity a slyší hlasy. V knižní předloze jeden z těchto hlasů stále opakuje: "To nelidské místo dělá z lidí zrůdy..." (FIBO)

 • Osvícení (1980)

  - Danny Lloyd byl při natáčení velmi mladý a šlo o jeho první filmařskou práci, takže Stanley Kubrick si ho vzal po svá křídla jako chráněnce. (don corleone)

 • Blízká setkání třetího druhu (1977)

  - Stanleyho Kubricka zaujal výkon Caryho Guffeyho natolik, že ho chtěl obsadit do svého filmu Osvícení (1980) do role Dannyho Torrence (Danny Lloyd). (don corleone)

Herecká filmografie

Filmy

1982 Will: The Autobiography of G. Gordon Liddy (TV film)
1980 Osvícení

Dokumentární

2017 Filmworker
2012 Pokoj 237
1980 Film o filmu Osvícení (TV film)