Reklama

Reklama

Daniel Pollock

Daniel Pollock

nar. 1969
Austrálie

zem. 1992
Sydney, New South Wales, Austrálie

Biografie

Daniel Pollock, australský herec, který bohužel neměl čas na větší rozvinutí své kariéry a na užívání si herecké slávy. Narodil se roku 1969 v Austrálii. V osmdesátých letech studoval školu na předměstí Melbourne.

Svou filmovou kariéru započal v dramatu LOVER BOY (1988), který režíroval Geoffrey Wright, tedy režisér i posledního Danielova snímku. Po několika menších rolích přišla zase jedna větší, i když stále vedlejší, ve filmu DŮKAZ (1991). Zde si poprvé zahrál s Russellem Crowem.

Největší a bohužel i poslední role pro Daniela přišla v opět s režisérem G. Wrightem v roce 1992. Jednalo se pochopitelně o snímek ROMPER STOMPER. Velice drsné a naturalistické drama z prostředí australských skinheads, konkrétně supiny z předměstí Melbourne. Ztvárnil zde jednoho z hlavních členů party vedené bezcitným a téměř fanatickým Handem (Russell Crowe). Svou roli zahrál velice dobře a osobitě, dokonce za ni byl nominován na jednu z cen Australského filmového institutu. Bohužel tento úspěch byl zastíněn jinou, však velice smutnou událostí.

V dubnu roku 1992 spáchal Daniel Pollock sebevraždu. Svůj život ukončil skokem pod vlakovou soupravu v Sydney. Důvod není naprosto jasný, ale bylo známo, že během natáčení se vážněji seznámil s další herečkou z filmu Romper Stomper, Jacqueline McKenzie, a navíc měl údajně problémy se závislostí na heroinu. Zemřel ještě před premiérou svého posledního, a asi nejlepšího filmu.

Pavel "TheRaven" P.

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama