foto

Lou Doillon

  • nar. 4.9.1982 (36 let)
    Neuilly-sur-Seine, Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Lou Doillon je francouzská herečka, modelka a zpěvačka, která se narodila 4. září 1982 Jane Birkin (britská herečka a zpěvačka) a režisérovi jménem Jacques Doillon. Její nevlastní sourozenci jsou herečka Charlotte Gainsbourg a fotografka Kate Barry.
První roli dostala Lou ve filmu KUNG-FU MASTER, kde si zahrála jako dítě po boku své matky Jane Birkin. O jedenáct let později Lou nabídl její otec roli ve svém vlastním filmu TROP (PEU) D'AMOUR. Následovalo několik dalších francouzských filmů než Lou natočila svoje nejznámější filmy BLANCHE a GIGOLA.
Lou se ale zapsala také do světa modelingu, kde je známá především pro svou nevšední krásu a své vlasy. Objevila se na obálkách časopisů Tatler, D, Marie Claire, Harper's &Queen, L'Officiel, Playboy, Femina, Vanessa Bruno, Modzik a Maison Michel. Společně se svou matkou navrhla kolekeci pro módní značku La Redoute. V roce 2002 se Lou narodil syn Marlowe Jack Tiger, kterého má s hudebníkem J. T. Mitchellem. Oba se ale krátce po narození syna rozešli.
V roce 2006 Lou začala psát písně za pomoci svého dobrého přítele a hudebníka Chrise Brennera. Lou zpívá, hraje na kytaru a svoje první CD realizovala s pomocí již zmiňovaného Chrise Brennera a dalším hudebníkem jménem John Mitchell. CD se jmenuje Places a obsahuje písně I.C.U, Devil Or Angel, One Day After Another, Defiant, Same Old Game, Jealousy, Make A Sound, Hushaby, Questions And Answers, Places, Real Smart. První singl se jmenuje I.C.U. a byl k němu natočen i videoklip. Druhým singlem se stala skladba Devil Or Angel a jsou k ní natočeny dvě verze videoklipu (jedna akustická a druhá s albovou verzí). Sama Lou v interview prozradila co jí vedlo k napsání písně I.C.U.: "Napsala jsem tuhle píseň, protože jsem v tu dobu byla zoufale zamilovaná do někoho koho jsem pak už nikdy v životě neviděla. Toulala jsem se celé měsíce po ulicích a doufala, že ho najdu".
Na konci roku 2012 měl premiéru snímek Un Enfant De Toi, ve kterém se opět setkala se svým otcem, který snímek režíroval a Lou v něm ztvárnila hlavní úlohu Ayany. 
Rok 2013 začal pro Lou úspěšně. Při příležitosti udílení cen Victoires de la musique 2013 získala cenu za nejlepší zpěvačku roku právě díky svému albu Places, které si vedlo více než skvěle. Sama Lou přiznala, že s výhrou vůbec nepočítala a byla velice mile překvapena. 
Nyní se Lou chystá na nové turné se svým CD Places, se kterým bude cestovat hlavně po své rodné Francii, ale také se podívá například do Belgie či Lucemburska.

veronica 01

Herecká filmografie

Filmy

2012 Un enfant de toi
2011 Polisse
2010 Gigola
2009 Bazar
2007 Boxes
Go Go Tales
2006 Sestry
2005 La Vida perra de Juanita Narboni
2004 Sanatorium
2003 The Private Life of Samuel Pepys (TV film)
2002 Blanche - královna zbojníků
Líbejte se, s kým je libo
2001 Carrément à l'Ouest
Nana (TV film)
2000 Mamirolle
1999 Mauvaises fréquentations
1998 Trop (peu) d'amour
1987 Mistr kung-fu

TV seriály

2011 Sparrowhawk (TV seriál)
2010 Super drbna (TV seriál)
Pařížské krásky (S04E01)
2009 Les Invincibles (TV seriál)
2000 Scénarios sur la drogue (TV seriál)

Dokumentární

2016 John Cale and guests: The Velvet Underground & Nico (koncert)
2012 Lou Doillon en concert privé (koncert)

TV pořady

2000 L'invité (TV pořad)
1996 Thé ou café (TV pořad)
1985 Victoires de la musique (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace