foto

Polly Shannon

  • nar. 1.9.1973 (44 let)
    Kingston, Ontario, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Polly Shannon se narodila ve městě Kingston v kanadské provincii Ontario. Vyrůstala však ve městě Aylmer v sousední frankofonní provincii Quebec. Její otec Michael Shannon pracoval v zdravotnictví, mimo jiné i jako ředitel laboratoře centra pro kontrolu chorob. Matka Mary Mackay-Smith je scenáristkou dětských filmů a televizních pořadů.

Polly Shannon už jako dítě vystupovala v divadle a později se stala modelkou. Od této profese plynule přešla opět k herectví. Jednu z prvních příležitosti jí poskytl seriál kanadské televizní stanice YTV KAPELA CATWALK (1992), kde ztvárnila Ninu Moore. Nasledovaly vetší i menší role v televizních filmech a dalších seriálech. Příkladem mohou být SIRÉNY(1993), BEZ SOUTĚŽE (1994), NENÍ VĚTŠÍ LÁSKY(1995), FRANKENSTEIN A JÁ (1996), KOLIK VÁŽÍ DUŠE(1996). V roce 1999 se objevila v sedmé epizodě páté série s názvem "Lidská obsluha" i u nás populárního seriálu KRAJNÍ MEZE a v thrilleru THE GIRL NEXT DOOR.

Na začátku 21. století byl pro ni úspěšný rok 2002. Objevila se v nenáročné sportovní komedii o curlingu VOMETÁCI po boku Paula Grosse a Leslieho Nielsena. Mnohem výraznější úspěch, jak u diváků tak kritiků, znamenala v životopisné minisérii televize CBC o známém a charismatickém premiérovi Kanady Pierrovi Elliottovi Trudeau - TRUDEAU, kde si zahrála jeho manželku Margaret.

I později byla její sférou působení oblast televizních filmů a seriálů. Například po boku Toma Sellecka ztvárnila Abby Taylorovou v TV filmech, kde hlavní postavou byl detektiv Jesse Stone – CHLADNOKREVNÝ STONE (2005) a JESSE STONE: NOVÝ ZAČÁTEK (2006). Jedním z jejich posledních filmů se stalo drama THE PERFORMANCE (2016).

V roce 2013, 18. května se vdala za o pět let mladšího kanadského herce Christophera Dysona Harpera. Spolu mají jednoho potomka. Přestože oba působí v Hollywoodu, mají adresu v největším městě Kanady Torontu.

Jiří "Ampi" Amler

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace