foto

Preity Zinta

  • nar. 31.1.1975 (43 let)
    Simla, Indie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Preity Zinta je jednou z nejznámějších současných bollywodských hereček. K našemu překvapení studovala na katolické škole. A ještě jako větší překvapení je další studium na Bombayské univerzitě v oboru kriminální psychologie. Ovšem nikdy se tomuto oboru nevěnovala. Ihned poté co získala diplom se začla živit jako modelka. Nejprve jako fotomodelka pro časopis Perk, poté se začala objevovat v televizních reklamách, které jí otevřely cestu k filmu.

Její otec Durganand Zindu byl důstojníkem v indické armádě a matka Nilprabha Zinta byla ženou v domácnosti. Mimo to má ještě dva bratry, z níchž jeden kráčí v otcových šlépějích. Když bylo Preity třináct let poznamenala její rodinu vážná autonehoda, při které její otec zemřel a matka zůstala navždy poznamenanou. Hrozivých událostí jako by Printa vždy o vláseček unikla, důkazem tomu jsou dvě následující události - poprvé unikla smrti při teroristickém útoku na koncertě v Colombu (Srí Lanka) a krátce na to při Tsunami v Indonésii.

Její první film DIL SE byl uveden do kin roku 1998. Získala tak svoji první cenu Filmfare Sensational Debut Award. Poté následovaly filmy jako je SOLDIER (1998), CHORI CHORI CHUPKE CHULME nebo DIL CHAHTA HAI (oba 2001) , které jí vyšvihly mezi úspěšné bollywoodské herečky jako je Rani Mukerji, Aishwarya Rai nebo Priyanka Chopra. V roce 2003 natočila po boku Shahrukha Khana a Saif Ali Khana další ze svých úspěšných filmů KAL HO NAA HO, který jí přinesl ocenění za nejlepší herečku roku 2003. Ve stejném roce vznikl také vysoce úspěšný dětský film KOI... MIL GAYA. Můžeme jí znát ale i z několika dalších filmů, např. VEER-ZAARA (2004), SALAAM NAMASTE (2005), KABHI ALVIDA NAA KEHNA (2006). V roce 2004 vystupovala v mezinárodně úspěšné show Temptation a to po boku slavných jmen jako je Shahrukh Khan, Rani Mukherjee, Saif Ali Khan a Priyanka Chopra.

I přes její křehkost se v jejím životě objevilo několik "afér" co do partnerských tak mezilidských vztahů.

cunicekb

Producentská filmografie

Filmy

2013 Ishkq in Paris

Scenáristická filmografie

Filmy

2013 Ishkq in Paris

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace