foto

Tomek Bagiński

  • nar. 10.1.1976 (42 let)
    Białystok, Polsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tomek Baginski přesněji Tomasz Bagiński se narodil 10. ledna roku 1976 v Białystok, což je největší město v severovýchodním Polsku. Tomasz je mladý, velice talentovaný ilustrátor, animátor a režisér a co víc, je samouk. Tudíž jeho umělecký talent je zakotven hluboko v něm.

První film, kterým o sobě dal Thomasz vědět, nese název DÉŠŤ a získal několik ocenění. Nicméně skutečný úspěch příšel až s krátkým filmem KATEDRÁLA, který tvořil mezi lety 1999 až 2002 a který dostal první cenu na Siggraph, největším festivalu animace a speciálních efektů. Což pro něj byl obrovský úspěch a o rok později byl film dokonce nominován na Oskara jako nejlepší krátký animovaný film.

V roce 2004 začal Tomasz tvořit druhý krátký animovaný film FALLEN ART. V roce 2005 získává opět ocenění Siggraph a stává se tak jediným umělcem v historii, který získal dvě hlavní ceny. FALLEN ART obdržel mimo ceny na festivalu Siggraph také cenu BAFTA za nejlepší krátký animovaný film.

Poté si dal Tomasz menší pauzu a pracoval např. na filmových sekvencích pro celosvětově známou a chválenou hru ZAKLÍNAČ vytvořenou bodle knihy Andrzeje Sapkowského. V roce 2009 o sobě dává světu opět vědět další krátkým filmem KINEMATOGRAPH, založeném na komiksu od Mateusze Skutnika z alba Revolutions: monochrome.

Vedle vlastních projektů Baginski pracuje na speciálních efektech a animacích pro různé inscenace. Publikoval v mnoha odborných časopisech ze Spojených států, Číny a Japonska. V současné době připravuje realizaci filmu HARDKOR 44. Tak mu popřejme hodně zdaru a doufejme, že se máme na co těšit.

Pavel "PauloZ" Ivičič

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2014 Ambicja
2004 Padlé umění
2002 Katedrála

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace