foto

Martin Vandas

  • nar. 1971
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Absolvent Katedry filmové produkce na FAMU a FF UK oboru Filmová věda, člen Evropské filmové akademie, první předseda Asociace animovaného filmu (ASAF), expert Fondu kinematografie a AVF na Slovensku, externí spolupracovník FAMU – katedry animace.

Producent celovečerních animovaných i hraných filmů v produkční společnosti MAUR film, která stojí např. za úspěšnou trilogií Fimfárum Jana Wericha (2002), Fimfárum 2 (2007) a Fimfárum – do třetice všeho dobrého (2011). V roce 2006 šel do kin celovečerní animovaný film Jana Baleje Jedné noci v jednom městě, který se hrál a sbíral ceny na festivalech po celém světě. S Ancou Damian koprodukoval Martin Vandas celovečerní hraný film Velmi neklidné léto (2013) a stojí také za dokumentem Návraty Agnieszky H. (2013). Krátkometrážní animovaný film Strom (2014) Lucie Sunkové získal několik mezinárodních ocenění a Superbia (2016) Lucy Tóth byla nominována v soutěži Cannes. S Ondřejem Švadlenou koprodukoval experimentální CGI animovaný autorský film z vzdálené budoucnosti Země, Time Rodent (2016).

Aktuálně pracuje na celovečerním animovaném filmu Florence Miaillhe Přes hranici, Jedenáctce na motivy knihy E. Basse, celovečerním kresleném filmu pro děti Fany byla při tom Ralfa Kukuly a Matthiase Bruhna a krátkometrážních filmech Chybějící hvězda režiséra Loica Malo, Ceva režiséra Paula Muresana a O sirotcích Davida Súkupa.

Dále je profesionální otec, běžec, čtenář, milovník filmových plakátů a obecně filmový fanoušek.

MAUR film

Producentská filmografie

Scenáristická filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace