Reklama

Reklama

Zvukař

Filmy
2018

Onneli, Anneli ja nukutuskello

2017

Onneli, Anneli ja salaperäinen muukalainen

2015

Kluci

 

Onnelin ja Annelin talvi

 

Piráti silnic

2014

Jill a Joy

2013

Láska, soudruhu

 

Nuoret nerot (TV film)

 

Ti praví

Reklama

Reklama

2012

Hvězdy nad hlavou

2011

Ticho

2009

Kohtaamisia

 

Väärät juuret

2008

Bouřlivák

 

Jungle of Dreams (TV film)

 

Putoavia enkeleitä

2007

Tali-Ihantala 1944

2006

Rock'n Roll Never Dies

 

Unna a Nuuk

2005

Zamrzlá země

2004

Za nepřátelskou linií

2003

Hymypoika

 

Partanen (TV film)

2002

Heinähattu ja Vilttitossu

 

Jízdenka do Mombasy

2001

Young Love

2000

Pakkaus

1999

Rakastin epätoivoista naista

1998

Säädyllinen murhenäytelmä

1997

Hyvän tekijät

 

Jäänmurtaja

1995

Suolaista ja makeaa

1994

Rondaus

1993

Matokuningas

 

Ristilukki

 

Virtaset ja Kekkonen

1991

Lampi (studentský film)

 

Uppo-Nalle

TV seriály
2019

Onneli, Anneli ja salaperäinen muukalainen

 

Rosvoliitto iskee jälleen (E06)

 

Uusi suunnitelma (E05)

 

Huolestuneet naapurit (E04)

  více epizod (3)
2010

Avsked

2001

Kivi ja kilpi

Dokumentární
2021

Ikuiseen rauhaan

2020

School of Hope

2016

Isäni tähtien takaa

2015

Ompelijatar

2014

Fånge i Mumindalen

2008

Ponitytöt

 

Rodinná dieta

2007

Pietà

 

Talvinen matka

2006

Müümise kunst

2005

Sen edestään löytää

2004

Isältä pojalle

2002

Koululaisen elämää

2001

Komnaty stínu a světla

1999

Sukkien euroelämää

1997

Sokko

 

Thank You for the Music

1996

Kaksi aikuista ja käärö (TV film)

1995

Absolute Guitar (TV film)

 

Kaupunkisinfonia (studentský film)

1994

Tissit & Tango

1993

Matkalla Toven kanssa

 

Pölynimurikauppiaat

 

Soledad

1992

Kuinka katosin karkkimaahan

1991

Nuori, vapaa, naimaton (studentský film)

1990

Kämmenen kokoinen avaruus

Pořady
1996

Apocalypso

Krátkometrážní
2016

Rakastan Annaa

2012

Do I Have to Take Care of Everything?

 

Onni

2009

Sininen delfiini

2000

Rytmihäiriöitä

 

Savijalka (studentský film)

1999

Erakkorapu (TV film)

1995

Yövuoro: Night of the Living Doll

1994

Avuton Anna

1993

Chaplinesque

 

Verta ja luita

1991

Joulukuusi (studentský film)

1990

Aikansa edellä (studentský film)

 

Oikea yö (studentský film)

 

Pidot paranee (studentský film)

 

Sakkeus (studentský film)

Střihač

Filmy
2011

Veljekset

Krátkometrážní
1990

Pidot paranee (studentský film)

Herec

Host

Skladatel

Filmy
1999

Rakastin epätoivoista naista

1997

Hyvän tekijät

Dokumentární
1999

Ruunaus

1994

Mikko & Ridge

1992

Kuinka katosin karkkimaahan

1991

Suomalainen lyhytelokuva

Krátkometrážní
2000

Rytmihäiriöitä

1997

Jasso-kissa (TV film)

1996

Nasu (TV film)

1995

Yövuoro: Night of the Living Doll

1994

Avuton Anna

1993

Verta ja luita

1990

Aikansa edellä (studentský film)

 

Pidot paranee (studentský film)

Režisér

Krátkometrážní
2000

Rytmihäiriöitä

1993

Verta ja luita

1990

Pidot paranee (studentský film)

Scenárista

Krátkometrážní
2000

Rytmihäiriöitä

1993

Verta ja luita

1990

Pidot paranee (studentský film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama