foto

Kathleen Kennedy

 • nar. 5.6.1953 (67 let)
  Berkeley, California, USA

Zajímavosti o tvůrci (3)

 • Star Wars: Síla se probouzí (2015)

  - Původně se měl příběh odvíjet z nerealizovaného scénáře George Lucase pro Epizodu VII. Šéf studia Disney Bob Iger, Kathleen Kennedy a Alan Horn se rozhodli scénáře (pro epizody VII, VIII a IX) odkoupit a slíbili Lucasovi, že z nich bude nová série vycházet. Lucas se měl stát po odkoupení Lucasfilm konzultantem studia. Naneštěstí z jeho nápadů sešlo a vznikl úplně nový scénář. Bob Iger odůvodňoval rozhodnutí tím, že scénář pro Epizodu VII od Lucase mu přišel příliš odlišný od předchozích filmů a chtěli udělat něco více tradičního. Po premiéře Síla se probouzí (2015) Lucas neskrýval své zklamání. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (Kinofil)

 • Star Wars: Síla se probouzí (2015)

  - Tvůrci splnili sen dvěma britským fanouškům Star Wars, když je nechali podílet se na vzniku nové epizody. Lea Towersye a Olivera Steeplese, kteří si ve volném čase vyráběli roboty z filmu a následně je vystavili na Star Wars konferenci v Německu, si totiž všimla producentka Kathleen Kennedy, která oba dva doporučila oddělení výroby rekvizit. (deadman93)

 • Star Wars: Síla se probouzí (2015)

  - Jedná se o první film ze série Star Wars, na který vlastnilo práva filmové studio The Walt Disney Company, které je dne 30. října roku 2012 koupilo za 4 050 000 000 amerických dolarů od filmové společnosti Lucasfilm Limited George Lucase, který se však spolu s Kathleen Kennedy ujal role producenta. Lucas doplnil, že prodej práv byl způsob, jak předat sérii mladší generaci filmařů. (JoranProvenzano)

Herecká filmografie

Dokumentární

2019 The Imagineering Story (TV seriál)
To Infinity and Beyond (E06)
2018 The Director and the Jedi
2017 Spielberg (TV film)

Host

TV pořady

2013 85. Annual Academy Awards (TV pořad)
1986 The 58th Annual Academy Awards (TV pořad)
1983 The 55th Annual Academy Awards (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky