foto

Leslie Mann

  • nar. 26.3.1972 (49 let)
    San Francisco, California, USA

Biografie

Leslie Mann se narodila 26. března 1972 ve znamení berana v San Franciscu v Kalifornii. Svou hereckou kariéru započala v 17 letech v několika reklamách. V roce 1991 se poprvé objevila na plátně v nepříliš úspěšné teenagerské komedii o jedné netradiční katolické škole VIRGIN HIGH. V roce 1994 si zahrála v seriálu z lékařského prostředí s názvem BIRDLAND s Brianem Dennehyem, který byl ale brzy stažen.

V roce 1996 měla Leslie konečně štěstí a získala roli ve filmu Bena Stillera THE CABLE GUY s Jimem Carreym a Matthew Broderickem v hlavních rolích, když na konkurzu porazila 500 dalších hereček. Během natáčení se Leslie zamilovala do producenta tohoto snímku Judda Apatowa, kterého si o rok později vzala. V roce 1996 si ještě zahrála s Cameron Diaz a Edwardem Burnsem v romantické komedii SHE'S THE ONE, s Brucem Willisem v thrilleru LAST MAN STANDING, nebo v nezávislém snímku COSAS QUE NUNCA TE DIJE. To nejlepší ale mělo ještě přijít.

V roce 1997 si zahrála v dětském filmu GEORGE OF THE JUNGLE s Brandonem Fraserem, vzala si Apatowa a porodila mu první dceru Maude. K filmu se vrátila v roce 1999, kdy si zahrála ve vedlejší roli v úspěšné "sandlerovce" BIG DADDY. Její kariéra pokračovala komediemi ORANGE COUNTY s Jackem Blackem a STEALING HARVARD s Jasonem Lee. Své dramatické schopnosti ukázala v roce 2000 ve filmu TIMECODE.

Poté si dala pauzu a porodila druhou dceru Iris. Leslie si zahrála i ve velmi úspěšném debutu svého muže Judda 40 YEARS OLD VIRGIN, Apatow byl s výkonem své ženy v roli opilé pařmenky na kamarádčině rozlučce se svobodou, která v autě rozvrací hlavní postavu hranou Stevem Carellem, tak spokojený, že ji obsadil i do svého druhého filmu KNOCKED UP!, kde ji nabídl větší roli kamarádky hlavní postavy hrané Katherine Heigl. V roce 2008 byla Leslie obsazena do komedie DRILLBIT s Owenem Wilsonem, kterou Apatow produkoval. V roce 2009 se objeví ve třetím filmu svého manžela FUNNY PEOPLE, v rodinném filmu SHORTS, v komedii 17 AGAIN s Matthew Perrym a Zacem Efronem a znovu si zahraje i s Jimem Careym v I LOVE YOU PHILLIP MORRIS.

Martin "masw" Swider

Host

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(110)