foto

Tania Russof

  • nar. 6.7.1974 (46 let)
    Riga, Lotyšsko, Sovětský svaz

Biografie

Tania Russof se narodila 6. července 1974 v hlavním městě Lotyšska, v Rize. Patří k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším herečkám v oblasti erotických filmů. Měří 168 centimetrů a má modré oči.

Před začátkem své hvězdné kariéry vypomáhala v obchodě své matky. Zde ji také jednou objevil režisér Pierre Woodman. Tania se mu zalíbila. Neváhal a pozval ji na jeden ze svých konkurzů. Tania Russof pozvání odmítla. O několik měsíců později pořádal Pierre Woodman další ze svých konkurzů.

Vzpomněl si na Taniu a ještě jednou ji na konkurz pozval. Tentokrát Tania Russof pozvání neodmítla. V roce 1994 podepsala smlouvu s filmovou společností Private, pro kterou natočila většinu svých filmů. V roce 1996 natočila erotickou trilogii PYRAMIDA, se kterou se proslavila po celém světě. Režisér Pierre Woodman se stal jejím manželem. Vzali se v roce 1995.

Rok 2000 byl pro Tanii Russof zlomový. Ukončila úspěšnou kariéru pornoherečky a rozvedla se s Pierre Woodmanem. Pro společnost Private nadále pracovala už jen jako umělecká maskérka a překladatelka. V současné době žije v Paříži. Ve volném čase se ráda učí nové jazyky a ráda cestuje.

Josef "videofil" Novák