foto

Diane Cilento

  • nar. 5.10.1933
    Mooloolaba, Queensland, Austrálie
  • zem. 6.10.2011 (78 let)
    Cairns, Queensland, Austrálie

Biografie

Diane Cilento byla australská herečka a autorka. Narodila se do rodiny lékařů Sira Raphaela Cilenta a Lady Phillys Cilentové. Oba byli uznávaní lékaři. Narodila se jako pátá z jejich šesti dětí. Z toho čtyři se stali také lékaři, druhá Margaret byla umělkyní. Její otcovský pradědeček byl Ital, takže má z části italské předky.

Herečkou se rozhodla být tehdy, když ji vyloučili ze školy. Přesunula se do New Yorku, kde žila se svým otcem. Tam také studovala do té doby než dostala stipendium na Královskou akademii dramatického umění a přestěhovala se do Anglie počátkem padesátých let.

Po ukončení studia našla Diane práci na jevišti. Její první vedoucí úloha byla v britském snímku z roku 1955 Passage Home. Brzy po tom se začaly nabídky jen hrnout. V roce 1956 se staly hned dvě výjímečné věci. Byla nominována na svou první cenu a poprvé se oženila s Andrea Volpe. Narodila se jim dcera Giovanna. S Volpem se potom v roce 1960 rozvedla. V roce 1962 si vzala známého a uznávaného herce Seana Conneryho.

V roce 1963 nastal obrovský zlom v její kariéře. Za roli ve filmu Tom Jones byla nominována na cenu Akademie v kategorii Nejlepší vedlejší herečka. V roce 1963 se jí narodil syn Jason Connery. Zahrála si po boku takových hvězd, jako např. Charltona Hestona ve velkofilmu Ve službách papeže a po boku Paula Newmana ve Westernu Hombre.

V roce 1973 se s Seanem Connerym rozvedla. V roce 1985 se vdala potřetí a vzala si dramatika Anthonyho Shafferema, se kterým se rozvedla v roce 2001. Ve své herecké kariéře pokračovala ve filmech i v televizi.

V osmdesátých letech se usadila v Mossmanu, kde si založila vlastní divadlo s názvem „Karnak“. V roce 2001 získala medaili za vynikající služby umění, zejména divadlo.

Byla aktivní herečkou od roku 1950 až do roku své smrti 2011. Zemřela 6. října 2011, den po svých sedmdesátých osmých narozeninách na rakovinu jater, ale v mnoha lidských duší stále přežívá.

PlayEasy

Host

TV pořady

1969 The David Frost Show (TV pořad)
1964 The 36th Annual Academy Awards (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky