foto

Luke Goss

  • nar. 29.9.1968 (51 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie

Luke Damon Goss se narodil 29. září roku 1968 v Londýně, Velké Británii. Je britským hercem a zpěvákem. Je ženatý a má nevlastní dceru.

Se svým bratrem Mattem Gossem založili chlapeckou popovou skupinu Bros. Tato kapela byla odměněna Britským oceněním jako největší objev. Zkompletovali dvě turné a hráli například v Madison square Garden nebo na Wembley stadium pro 68 000 fanoušků. Vydali 3 alba a jedno video album, kterého se prodalo přes 250 000 kusů, což byl rekord tehdejší doby. Po pětileté úspěšné zkušenosti s hudebním byznysem napsal knihu „I own you nothing“, která se umístila v desítce nejprodávanějších.

S filmem se seznámil v roce 2000, ale jeho nejznámější role upíra Jareka Nomaka ve filmu Guillerma Del Tora BLADE II přišla v roce 2002.

Poté se objevil v německém seriálu FRANKEINSTEIN, nebo jsme ho mohli vidět v dramatu CHARLIE kde hrál skutečnou postavu gangstera Charlieho Richardsona. V komedii THE MAN hrál jiného zločince Joeyho/Kanea. Ve filmu ONE NIGHT KING si zahrál perské krále XErXESE, kterého známe z 300.

V roce 2007 ho znovu povolal Del Toro, poněvadž se mu Goss v BLADE II osvědčil a nabídl mu roli prince Nuady v pokračování s názvem HELLBOY II: THE GOLDEN ARMY. Nedávno se Luke Goss mihnul v jednom díle seriálu z dílny J.J.Abramse FRINGE. Nyní se připravuje na roli Stevea Foxe v připravovaném akčním hitu TEKKEN.

Lukáš "Vizmír" Jarolím

Režijní filmografie

Filmy

2017 Příští tah

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Příští tah

Producentská filmografie

Filmy

2020 Paydirt

Host

TV pořady

1988 This Morning (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)
1964 Top of the Pops (TV pořad)

Fanoušci tvůrce