foto

Luke Goss

  • nar. 29.9.1968 (50 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Luke Damon Goss se narodil 29. září roku 1968 v Londýně, Velké Británii. Je britským hercem a zpěvákem. Je ženatý a má nevlastní dceru.

Se svým bratrem Mattem Gossem založili chlapeckou popovou skupinu Bros. Tato kapela byla odměněna Britským oceněním jako největší objev. Zkompletovali dvě turné a hráli například v Madison square Garden nebo na Wembley stadium pro 68 000 fanoušků. Vydali 3 alba a jedno video album, kterého se prodalo přes 250 000 kusů, což byl rekord tehdejší doby. Po pětileté úspěšné zkušenosti s hudebním byznysem napsal knihu „I own you nothing“, která se umístila v desítce nejprodávanějších.

S filmem se seznámil v roce 2000, ale jeho nejznámější role upíra Jareka Nomaka ve filmu Guillerma Del Tora BLADE II přišla v roce 2002.

Poté se objevil v německém seriálu FRANKEINSTEIN, nebo jsme ho mohli vidět v dramatu CHARLIE kde hrál skutečnou postavu gangstera Charlieho Richardsona. V komedii THE MAN hrál jiného zločince Joeyho/Kanea. Ve filmu ONE NIGHT KING si zahrál perské krále XErXESE, kterého známe z 300.

V roce 2007 ho znovu povolal Del Toro, poněvadž se mu Goss v BLADE II osvědčil a nabídl mu roli prince Nuady v pokračování s názvem HELLBOY II: THE GOLDEN ARMY. Nedávno se Luke Goss mihnul v jednom díle seriálu z dílny J.J.Abramse FRINGE. Nyní se připravuje na roli Stevea Foxe v připravovaném akčním hitu TEKKEN.

Lukáš "Vizmír" Jarolím

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2017 Příští tah

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Příští tah

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace