foto

Alexandr Ratnikov

  • nar. 18.8.1979 (40 let)
    Moscow, Rusko

Biografie

Alexandr Ratnikov je ruský filmový a divadelní herec. V roce 1987, tedy ve svých osmi letech, začal hrát fotbal za moskevské Dynamo a snil o kariéře profesionálního fotbalisty. Díky své od mládí vyšší postavě, která v dospělosti dosáhla 184 cm, má dobré předpoklady ke sportu a věnuje se také karate.

Po absolvování střední školy uvažoval nad kariérou hudebníka, ale nakonec se rozhodl stát hercem, a tak nastoupil do Moskevské divadelní školy, kde si ho vzal pod dohled slavný ruský režisér Jevgenij Kamenkovič. Po absolvování školy začíná mít Alexandr pochybnosti o správném výběru své profese. V té době upadá do hlubokých depresí. Když posléze hledá práci, tak se bez většího zájmu účastní konkurzů na různé role. Poté, co se mu žádná z rolí nedaří získat, se Alexandr rozhodne opustit Moskvu a vydává se na čas pryč. Po návratu do ruského hlavního města nachází opět chuť k herecké profesi a získává místo v prestižním souboru moskevského divadelního studia Olega Tabakova, kterému v Moskvě nikdo neřekne jinak než Tabatěrka.

Známý režisér ihned rozpozná Alexandrův velký potenciál a obsazuje ho do mnoha divadelních inscenací. Za roli v adaptaci románu Leonida Nikolajeviče Andrejeva „Sedm lidí, kteří byli pověšeni“ je nominován na prestižní cenu novin Moskovskij Komsomolets za nejlepší herecký výkon, kterou také vyhrává. S úspěchem na divadelním jevišti se dostavují také první role ve filmech a seriálech. Do širšího povědomí ruské veřejnosti se dostává díky roli stážisty Dmitrije Mysina v seriálu Služba důvěry.

Ratnikovovi role se vyznačují pevným charakterem, silnými zásadami, inteligentním a pronikavým pohledem. Alexandrova popularita v Rusku neustále stoupá, za což může vděčit například roli badatele Sergeje Samrina z filmu Falešný svědek. Největšího uznání se Alexandr dočkal za roli Jegora Toloknova ve filmu Okolo futbola, kde hraje jednoho z vůdců chuligánů Skullhead Crew, tedy chuligánů moskevského Spartaku. Díky této roli je Alexandr známý také českým filmovým divákům.

Alexandr je ženatý s ruskou herečkou Annou Taratorkinou, se kterou se seznámil v roce 2004 při natáčení seriálu Služba důvěry, kde si zahrála Alexandrovu partnerku. V roce 2010 Anna porodila Alexandrovi syna Nikitu. Alexandr žije se svojí rodinou v Moskvě.

boni

Herecká filmografie

Filmy

2018 Tri v odnom 3 (TV film)
2017 Na kraju ljubvi (TV film)
Opasnyj kruiz (TV film)
Saljut-7
Tri v odnom (TV film)
Tri v odnom 2 (TV film)
2015 Poslednij rubež
2014 Ljubit - ně ljubit
Smajlik
Zolotaja něvesta
2013 Ikona sezona
Okolo futbola
Ťomnyj mir: Ravnověsije
2012 Iščitě mamu (TV film)
Razrešitě těbja pocelovať... snova (TV film)
2010 Zemlja ljuděj
2007 Křemen

TV seriály

2018 Děvočki ně sdajutsja (TV seriál)
2017 Bezopasnosť (TV seriál)
Kapitanša (TV seriál)
Salsa (TV seriál)
2016 Ljubov kak stichijnoje bedstvije (TV seriál)
2015 Mamočki (TV seriál)
Moskovskaja borzaja (TV seriál)
2013 Vsjo budět chorošo (TV seriál)
Ťoščiny bliny (TV seriál)
2012 Ně plač po mně, Argentina! (TV seriál)
Viktorija (TV seriál)
2010 Kak ja vstretil vašu mamu (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace