foto

Steven Waddington

  • nar. 28.11.1968 (48 let)
    Leeds, Yorkshire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Steven Waddington (nar. 1968) je anglický herec, který se nejvíce proslavil vedlejší rolí ve filmu Miachela Manna POSLEDNÍ MOHYKÁN, kde ztvárnil Majora Duncana Heywarda.

Herectví se učil na herecké škole East 15 v Loughton Essex. Jeho první filmová role byla ve filmu EDWARD II v roce 1991, který režíroval Derek Jarman. O rok později se objevil ve filmu Ridleye Scotta 1492: DOBYTÍ RÁJE, kde hlavní roli ztvárnil Gérard Depardieu. V roce 1994 si zahrál vedlejší roli v dramatu JUTSKÝ PRINC, kde jsme mohli vidět mladého Christiana Balea.

Z dalších filmů kde se objevil ve vedlejších rolích můžu zmínit: PLAMENY LÁSKY (1995); krimi/thriller PARTA (1997); TARZAN A ZTRACENÉ MĚSTO (1998), kde si zahrál i jeho blízký kamarád, céčkový herec Casper Van Dien. V roce 1999 si zahrál v thrilleru PACH SMRTI a také se objevil v hororu Tima Burtona OSPALÁ DÍRA, kde ztvárnil pana Killiana a ve filmu si zahrál taktéž Casper Van Dien.

Rok 2001 přinesl dva filmy VÁLKA POLICAJTŮ a DÍRA. V roce 2005 si zahrál ve filmu Neila Jordana (Interview s upírem) SNÍDANĚ NA PLUTU. O rok později se objevil v televizním filmu céčkových parametrů (opět tam hraje Casper Van Dien) PROKLETÍ HROBKY FARAONA TUTANCHAMONA. V roce 2007 si zahrál v dobrodružném filmu ARN, kde ztvárnil Arnolda z Torrojy.

Dále se ukázal ve filmech LARGO WINCH (2007) a videofilm THE HUNTERS (2011), kde si zahrál jednoho z bandy psychopatů, kteří zabíjeli lidi v opuštěné oblasti Fort Goben.

Steven se objevil také v řadě seriálů jako IVANHOE (1997); TUDOROVCI (2007); GARRONŮW ZÁKON (2009) a v roce 2008 ztvárnil Richarda Lví srdce v jedné epizodě ze šestidílné série NESMRTELNÍ VÁLEČNÍCI.

Anticque

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace