foto

Sherry Hormann

  • nar. 1960
    Kingston, New York, USA

Biografie

Německo-americká režisérka narozená v Kingstonu v New Yorku natočila svůj režisérský i scenáristický debut SILENT SHADOW, za který v roce 1991 získala několik ocenění včetně ceny Bavorského filmu a cenu Max-Ophulse.

Absolventka Mnichovské televizní a filmové akademie začala svou kariéru jako filmová architektka v raných filmech Dominika Grafa - TIGER, LÖWE, PANTHER (1987), ke kterému také napsala scénář a SPIELER (1989). Hormann ukázala svůj režijní talent v populární komedii FRAUEN SIND WAS WUNDERBARES (1994), pod jejímž scénářem je rovněž podepsána. Jejím průlomovým režisérským počinem byl její druhý film MÝLIT SE JE CHLAPSKÉ (1996). Tato komedie o vztazích přivedla do kin více než 1.5 milion diváků. Pro televizi realizovala několik thrillerů jako “Bella Block”, “Meine Tochter ist keine Mörderin” (2001), tři díly seriálu “Der Kriminalist” (2006) a vysoce ceněnou dvoudílnou inscenaci “Helen, Fred und Ted” (2006). Tato komedie o terapeutech s Friedrichem von Thun, Andreou Sawatzki a Christianem Berkelem byla nominována, mimo jiné i na Bavorskou televizní cenu.

V KVĚTU POUŠTĚ se Hormann pouští do neprobádaných končin a ukazuje další rozměr svého talentu. Adaptace příběhu Waris Dirie je moderní pohádkou a současně politickým apelem. Sherry Hormann dokázala vytvořit strhující divácký snímek, dílo natočené na třech kontinentech s multikulturním týmem.

Zdroj: CinemArt

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2012 Věčná smolařka
2009 Květ pouště
1994 Frauen sind was Wunderbares
1992 Leise Schatten
1989 Tiger, Löwe, Panther (TV film)

TV seriály

2001 Bella Block (TV seriál)
Schuld und Liebe (E10)
2000 Bella Block (TV seriál)
Blinde Liebe (E08)

Dokumentární

1998 Denk ich an Deutschland - Angst spür' ich, wo kein Herz ist (TV film)

Kameramanská filmografie

Filmy

2018 Wir lieben das Leben (TV film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky