Reklama

Reklama

Sherry Hormann

Sherry Hormann

nar. 1960
Kingston, New York, USA

Biografie

Německo-americká režisérka narozená v Kingstonu v New Yorku natočila svůj režisérský i scenáristický debut SILENT SHADOW, za který v roce 1991 získala několik ocenění včetně ceny Bavorského filmu a cenu Max-Ophulse.

Absolventka Mnichovské televizní a filmové akademie začala svou kariéru jako filmová architektka v raných filmech Dominika Grafa - TIGER, LÖWE, PANTHER (1987), ke kterému také napsala scénář a SPIELER (1989). Hormann ukázala svůj režijní talent v populární komedii FRAUEN SIND WAS WUNDERBARES (1994), pod jejímž scénářem je rovněž podepsána. Jejím průlomovým režisérským počinem byl její druhý film MÝLIT SE JE CHLAPSKÉ (1996). Tato komedie o vztazích přivedla do kin více než 1.5 milion diváků. Pro televizi realizovala několik thrillerů jako “Bella Block”, “Meine Tochter ist keine Mörderin” (2001), tři díly seriálu “Der Kriminalist” (2006) a vysoce ceněnou dvoudílnou inscenaci “Helen, Fred und Ted” (2006). Tato komedie o terapeutech s Friedrichem von Thun, Andreou Sawatzki a Christianem Berkelem byla nominována, mimo jiné i na Bavorskou televizní cenu.

V KVĚTU POUŠTĚ se Hormann pouští do neprobádaných končin a ukazuje další rozměr svého talentu. Adaptace příběhu Waris Dirie je moderní pohádkou a současně politickým apelem. Sherry Hormann dokázala vytvořit strhující divácký snímek, dílo natočené na třech kontinentech s multikulturním týmem.

Zdroj: CinemArt

Režisér

Scenárista

Kameraman

Filmy
2018

Wir lieben das Leben (TV film)

Ovládací panel

Reklama

Reklama