foto

Master P

  • nar. 29.4.1967 (52 let)
    New Orleans, Louisiana, USA

Biografie

Percy Miller, známějsí jako Master P (The Ice Cream Man, P.Miller) se narodil 29. dubna roku 1967. Pochází z New Orleans a je nejstarší z pěti sourozenců. Po smrti svého bratra Kevina se Percy odstěhoval do Richmondu v Kalifornii, kde si otevřel malý obchod s hudbou.

Po roce 1990 se potkává s Brotha Lynch Hung a s jeho kontakty a pomocí vydává album "Master P PresentsWest Coast Bad Boyz II", na kterém byl umístěn hit "Datz What I Said" přímo z Brothova alba "Loaded". Master P později získal 5 cen Grammy za píseň "Make Em Say Ughh". V dalších letech zformoval bratry a vytvořil rapovou skupinu TRU.

Postupem času se stal bavičem. Zahrál si v různých filmech, nejznámější z nich je SCARY MOVIE 3 nebo GONE IN 60 SECOND kde si zahrál po boku Nicolase Cage. Sám zrežíroval pár projektů, jeho první I'M BOUT IT je údajně založen na jeho skutečném životě v New Orleans.

Měl kontrakt s Charlotte Hornets, slavným klubem NBA a poté sehrál jednu sezonu s Toronto Raptors. V roce 2008 se přidal k 2008 McDonald's NBA All-Star Celebrity Game a naházel sedmnáct bodů. Spolu se Sethem Greenem produkují video hru nazvanou Play The Industry, která by měla vyjít kolem roku 2009.

Jan "gruvacek" Martinů

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2007 Black Supaman
1999 Podsvětí

Producentská filmografie

Filmy

1999 Bez šance

Host

TV pořady

2005 Dancing with the Stars (TV pořad)
2003 Jimmy Kimmel Live! (TV pořad)
1999 The Teen Choice Awards 1999 (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace