foto

Markéta Gajdošová

  • nar. Frýdlant, Česko

Biografie

Markéta Gajdošová se narodila ve Frýdlantě v Čechách, ale od narození žije v Liberci, kde od útlého věku navštěvovala lekce herectví. Několik let se intenzivně věnovala také technice jevištní mluvy a hlasového herectví. Na svém kontě má mimo jiné mnoho zvukových knih v hlavních i vedlejších rolí.
 
Markéta je držitelkou talentové ceny Zlatý Oříšek za rok 2013, kterou obdržela za své herecké aktivity. Soutěž se vysílala v České televizi. 
 
Přestože začala především v oblasti divadla, herectví před kamerou se začala intentivně teprve v posledních letech. V roce 2014 úspěšně absolvovala jako jeden z nejmladších studentů Masterclass Screen Acting Technique americké castingové režisérky Nancy Bishop, díky níž se k ní poté dostaly příležitosti rolí v zahraničních filmových projektech (The Romanoffs, Lore).
 
V roce 2016 vycestovala do Los Angeles za účelem studia angličtiny a techniky filmového herectví. V USA intenzivně navštěvovala lekce předních amerických hereckých koučů (Margie Haber, Diane Christiansen, Michele Spears).

Markéta Gajdošová

Herecká filmografie

Filmy

2016 Případ pro lyžaře (TV film)
2015 Sestra (studentský film)

TV seriály

2018 The Romanoffs (TV seriál)
House of Special Purpose (E03)
Tátové na tahu (TV seriál)
Epizoda 1 (E01)
Lore (TV seriál)
Elizabeth Bathory: Mirror, Mirror (S02E02)
Modrý kód (TV seriál)
Zranění na duši (S03E29)
2016 Na vodě (TV seriál)
Na dně (E01)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky