foto

John Arcilla

  • nar. 24.6.1966 (53 let)
    Quezon City, Metro Manila, Filipíny

Biografie

Už od raného dětství snil o tom, že bude vystupovat na jevišti pro široké publikum. Byl ovlivněn svými rodiči: matka byla velkou fanynkou Hollywoodu a broadwayské divadelní produkce, otec se rovněž silně zajímal o film. Hraní se John věnoval už na střední škole. V Quezzon City vystudoval univerzitu, obor masová komunikace. Svoji kariéru začal ve významné filipínské divadelní společnosti. Všimli si ho tam i tvůrci reklam, takže se jeho tvář brzy stala známou. Od třiceti let pak začal dostávat role v domácí filmové i televizní tvorbě a současně také sbírat ocenění.
 
Dlouho se jednalo o vedlejší úlohy, v roce 2003 ale přišel film Compound , kde si zahrál hlavní roli a získal nominaci na nejvyšší filipínské herecké ocenění. Za hranice své země se dostal menší roličkou strážce v akčním filmu Bourneův odkaz. Světové proslulosti se mu dostalo účastí ve velmi ceněném filmu Metro Manila v roce 2013. Hrál zde kolegu a ochránce hlavního hrdiny. Jeho zatím posledním filmem je historický akční snímek Heneral Luna kde má hlavní roli.

Black "Stoka" threat

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace