foto

Arthur Hunnicutt

  • nar. 17.2.1911
    Gravelly, Arkansas, USA
  • zem. 26.9.1979 (68 let)
    Woodland Hills, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Arthur Lee Hunnicutt byl americký herec, známý především pro ztvárňování rolí moudrých, "brblajících" venkovských chlapíků. V jednom ze svých posledních filmů MOONRUNNERS /1975/, který byl předchůdcem amerického televizního seriálu THE DUKES OF HAZARD /1979-1985/, hrál Hunnicutt postavu Jesseho Dukea.

Rodák z Gravelly v Arkansasu, navštěvoval Arkansas State Teachers College, ale studia musel ukončit kvůli nedostatku peněz. Přestěhoval se do Martha’s Vineyard v Massachusetts, kde se připojil k divadelní společnosti a poté se přemístil do New Yorku, kde se rychle etabloval a získal angažmá na Broadwayských divadlech. Během divadelního turné s hrou Tobacco Road si vypracoval pro něj typický charakter postavy, která ho doprovázela po celou dobu jeho herecké kariéry.

Hunicutt se objevil v řadě filmů především ve 40.letech, nicméně poté se přesunul zpět na divadelní prkna. Na začátku 50.let se stěhuje do Hollywoodu a znovuobjevuje svou filmovou kariéru. Hrál víceméně vedlejší role – sympatické a bodré postavy jako ve válečném snímku THE RED BADGE OF COURAGE /1951/, ve westernu THE LUSTY MEN /1952/, THE KETTLES IN THE OZARKS /1955/, THE LAST COMMAND /1955/ - postava Davyho Crocketta, THE TALL T /1957/ a westernu EL DORADO /1966/.

V roce 1952 byl nominován na Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve westernu Howarda Hawkse THE BIG SKY.

Během 50., 60., a 70.let Hunnicutt ztvárnil mnoho guest rolí v amerických televizních seriálech jako BONANZA, GUNSMOKE, THE OUTER LIMITS, THE RIFLEMAN, PERRY MASON a THE TWILIGHT ZONE.

Na sklonku života Hunnicutt sloužil jako čestný starosta města Northridge v Kalifornii. Objevila se u něj rakovina jazyka a v roce 1979 zemřel v Mansfieldu v Arkansasu, kde je také pochován na místním hřbitově Coop Prairie Cemetery.

Byl ženatý s Pauline Lile.

Lukáš "gatuso" Častulík

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace