foto

Nancy Carroll

  • nar. 19.11.1903
    New York City, New York, USA
  • zem. 6.8.1965 (61 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se jako Ann Veronica LaHiff v americkém New Yorku. Na filmovém plátně se poprvé objevila již v 15 letech v malé roličce Fay Larkinové ve westernu RIDERS OF THE PURPLE SAGE. Od té doby Nancy naprosto přesně věděla, že chce být herečkou. Poté působila několik let na newoyrských divadelních prknech, včetně těch broadwayských.

Její opravdový filmový debut přišel v roce 1927 v romantické komedii LADIES MUST DRESS. Po účinkování v tomto filmu s ní podepsala kontrakt společnost Paramount. V následujícím roce se Nancy objevila hned v sedmi filmech, jako například ve westernu THE WATER HOLE, ve snímku MR. ROMEO nebo v komedii CHICKEN A LA KING. Ale byla to až role Barbary Quayle v romantické krimikomedii EASY COME, EASY GO po boku Richarda Dixieho, která jí ve světě filmu udělala skutečné jméno. Jejím dalším snímkem byl film ABIE´S IRISH ROSE. Film byl adaptací úspěšné divadelní hry, která na Broadwayi běžela šest sezón a společnost Paramount za práva k jejímu zfilmování zaplatila tehdy rekordních 500 000 dolarů a obsadila Nancy do hlavní role Rosemary Murphyové. Jejím hereckým partnerem byl Buddy Rogers. Přestože Nancy a Buddy spolu vytvořili krásný pár, skutečnost, že do kin bylo v té době uvedeno několik snímků s podobnou tematikou způsobila, že film neměl příliš velký kasovní úspěch.

Další úspěch přišel hned v roce 1929 s rolí v romantickém válečném filmu SHOPVORN ANGEL. Pro Nancy to byl první mluvený film a rolí v něm dokázala Nancy společnosti Paramount, že přechod od němého filmu zvládla úspěšně. Ještě téhož roku si Nancy zahrála opět s Buddym Rogersem v romantickém muzikálu CLOSE HARMONY. Potřetí si Nancy zahrála s Buddy Rogersem ve snímku ILLUSION. V roce 1930 byla Nancy nominována na Oscara pro nejlepší herečku v hlavní roli za roli Hallie Hobartové ve filmu DEVIL´S HOLIDAY. I když cenu nezískala, hovořilo se o tom, že byla těsně druhá za Normou Shearerovou, která vyhrála. V té době Nancy natočila komediální muzikál HONEY a její sláva stoupala tak prudce, že v té době dostávala Nancy více dopisů od fanoušků než kterákoliv jiná hvězda. Během 30. let byla i nadále velmi úspěšná a naposledy se na stříbrném plátně objevila jako Grace Bristow v komediálním muzikálu THAT CERTAIN AGE. Po dokončení tohoto filmu odešla do hereckého důchodu. K hraní se vrátila už jen jednou, když se na počátku 50. let objevila v seriálu THE ALDRICH FAMILY. Poté se jako filmová herečka odmlčela natrvalo, ale dál se věnovala divadlu. Nancy byla nalezena mrtvá v New Yorku poté, co nepřijela na divadelní představení. Zemřela na infarkt v 60 letech.

Jejím prvním manželem se v červnu roku 1925 stal Jack Kirkland. Přestože se manželům narodila dcera Patricia, manželství skončilo v roce 1930 rozvodem. Již v červenci roku 1931 s jejím druhým manželem stal Francis Bolton Mallory, ale i toto manželství skončilo v září roku 1935 rozvodem. Jejím posledním manželem se stal v roce 1953 C. H. „Jappe“ Groen. Toto manželství ukončila až Nancyina smrt v roce 1965.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace