foto

Wash Westmoreland

  • nar. 4.3.1966 (54 let)
    Leeds, Anglie, Velká Británie

Biografie

Wash Westmoreland se narodil jako Paul Westmoreland v Anglii 4. března 1966. Jeho otec byl inženýr CEGB a jeho matka pracovala jako recepční v kadeřnictví. Rodiče mu dali jméno "Paul" po jednom z členů skupiny The Beatles ale na škole dostal přezdívku "Wash". Střední školu dokončil s úmyslem věnovat se vědě na univerzitní úrovni, ale krátké působení v náboženském kultu mu změnilo směr a začal studovat společenské vědy. Westmoreland získal vysokoškolské vzdělání v oboru politologie a Dálného východu na University of Newcastle-upon-Tyne a Fukuoka University v Japonsku, kterou absolvoval v roce 1990. 

Film Patnáctiletá (2006) získal dvě ceny na Sundance Festivalu (Cenu diváků a Velkou cenu poroty), a také cenu Humanitas Prize a John Cassavetes Spirit Award. V roce 2008 Westmoreland produkoval film Pedro. Se svým manželem Richardem Glatzerem, režíroval film The Last of Robin Hood (2013) v hlavní roli s Kevinem Klinem, Susan Sarandon a Dakotou Fanning. 

Manželé natočili, prozatím jejich nejúspěšnější film kariéry Still Alice v hlavní roli s Julianne Moore, Alecem Baldwinem a Kristen Stewart. 

Tereza "Streeper" Filounková

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Kameramanská filmografie

Producentská filmografie