foto

Roger Federer

  • nar. 8.8.1981 (37 let)
    Basel, Basel-Stadt, Švýcarsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Švýcar Roger Federer je jedním z nejlepších tenistů světa, narodil se 8. srpna 1981 v Basileji. S počtem sedmnácti singlových titulů na Grand Slamu je nejúspěšnějším mužským tenistou. V roce 2009 zkompletoval jako šestý hráč historie kariérní Grand Slam. Na čele singlového žebříčku strávil historicky nejdelší období 302 týdnů. Jako první tenista na odměnách vydělal přes 50 i 80 miliónů dolarů. Na zahajovacích ceremoniálech olympijských her v roce 2004 a 2008 byl vlajkonošem švýcarské výpravy. Během kariéry obdržel řadu významných ocenění a vyhrál mnoho sportovních cen a též řadu anket. Je držitelem velkého množství rekordů.

V roce 2009 se oženil s bývalou švýcarskou tenistkou Miroslavou Vavrinecovou. V červenci téhož roku se jim narodily dcery, dvojčata. Druhá dvojčata, synové, přišla na svět v roce 2014. Roger je velký filantrop a věnuje se charitě. UNICEF jej v roce 2006 jmenoval velvyslancem dobré vůle.

Jiří "BloodMax" Neubauer

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace