foto

Barbora Mošnová

  • nar. 19.11.1985 (33 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Zatím převážně divadelní herečka Barbora Mošnová se narodila 19. listopadu 1985 v Praze, kde vystudovala VOŠ hereckou v ročníku Mileny Steinmasslové a Michala Pavlíka. Začínala ale v angažmá Horáckého divadla v Jihlavě, kromě toho dva roky hostovala také v příbramském Divadle Antonína Dvořáka. V Horáckém divadle odehrála například Minnie v představení Hello, Dolly, Eržiku z Balady pro banditu nebo Lízu Doolitelovou v muzikálu My Fair Lady: za tuto roli byla dokonce nominována na Cenu Thálie 2011.

V roce 2011 si ji do alternace na hlavní roli jedné z her vybralo známé Divadlo Na Fidlovačce v čele s Tomášem Töpferem, v srpnu téhož roku pak jedna z pražských hereček otěhotněla a Barbora Mošnová dostala příležitost získat Na Fidlovačce trvalé angažmá. Kromě už osvědčené role v My Fair Lady tady od té doby s úspěchem účinkuje v představeních Babička, Dům čtyř letor, Šumař na střeše či Jeptišky.

Filmové role se zatím sympatické brunetce s nepřehlédnutelným sex appealem kupodivu vyhýbají, na televizní obrazovce se ale už objevila například v jedné z epizod televizního seriálu Kriminálka Anděl a mihla se také v dalších projektech televize Nova, Ordinaci v růžové zahradě a Ulici. Jak uvádí ve svém profilu na webu domovského divadla, jejím nejmilejším dramatikem je Wiliam Shakespeare, květinou petrklíč a královská lilie, oblíbeným nápojem domácí limonáda, pivo a červené víno.

Lukáš "curfew77" P.

Herecká filmografie

TV seriály

2018 Rodinné vztahy (TV seriál)
Specialisté (TV seriál)
Lidský faktor (S02E28)
Helena (TV seriál)
Kujme pikle (S04E02)
2017 Kapitán Exner (TV seriál)
Bláznova smrt - 2. část (E12)
Bláznova smrt - 1. část (E11)
Modrý kód (TV seriál)
Zbytečné války (S02E07)
Specialisté (TV seriál)
Popáleniny (S01E08)
2016 Rapl (TV seriál)
Black Jack (S01E10)
2014 Kriminálka Anděl (TV seriál)
Zvěřinec (S04E06)
2008 Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Zvládnu to sám! (S04E13)
2005 Ulice (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace