Reklama

Reklama

Jiří Štěpnička

Jiří Štěpnička

nar. 16.04.1947 (75 let)
Londýn, Anglie, Velká Británie

Biografie (1)

„Herectví je hrozně únavná, vyčerpávající a obtěžující potvora. Já tu profesi do jisté míry nenávidím, protože vám přinese mnohem více ponížení a trápení než radosti.“ Český herec a dabér Jiří Štěpnička (vlastním jménem Jiří Samec) se narodil v Londýně 10.dubna 1947. Jeho maminka byla známá česká herečka Jiřina Štěpničková (1912-1985). Absolvent DAMU v r.1969, který po studiích působil v divadle v Hradci Králové, poté odešel do brněnského divadla. Od r.1975 působí… (více)

Zajímavosti (16)

  • Přišel na svět jako Jiří Samec. V anglickém křestním listu má uvedeno pět křestních jmen: Jiří, Jan, Jaroslav, Martin, Otto. Příjmení Štěpnička po matce herečce Jiřině Štěpničkové oficiálně získal až po roce 1989, do té doby bylo pouze jeho umělecké a jeho použití zvolil z důvodu, že o něm lidé stejně mluvili jako „o mladým Štěpničkovi“. Jeho děti se jmenují ale Říhovi po matce, protože jeho žena se nechtěla jmenovat Samcová, když každý věděl, že je provdána za Štěpničku. (sator)

Past (2020)

  • Režisér Polesný požádal syna herečky Štěpničkové Jiřího, zda by si scénář přečetl a případně opravil faktické chyby, ten ale odmítl, neměl na to sílu. Nakonec svolil k účasti na závěrečném promítání a byl filmem velmi dojat. (sator)

Galerie (300)

Reklama

Herec

Filmy
2022

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

2021

Očitý svědek

2019

Případ dvou sester (TV film)

2015

Svatojánský věneček (TV film)

2014

Modelky s.r.o.

2012

Ve stínu

2011

Villa Faber (TV film)

2007

O uloupené divožence (TV film)

 

Tři životy (TV film)

Reklama

Reklama

2006

O malíři Adamovi (TV film)

2005

Povodeň (TV film)

2004

Když chcípne pes (TV film)

 

Olympijské příběhy (TV film)

 

Zlatá brána (TV film)

2003

Das siebte Foto

 

Nezvěstný (TV film)

 

O svatební krajce (TV film)

 

P.F. 77 (TV film)

 

Pekelná maturita (TV film)

2002

Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

 

Zatracení

2001

Chytit vítr (TV film)

 

Samota (TV film)

2000

Oběti a vrazi

1998

Královny kouzelného lesa (TV film)

 

Smůla (TV film)

1997

O zlé a dobré vodě (TV film)

1996

Slavík (TV film)

1995

O Šedivákovi (TV film)

 

Princ z pohádky (TV film)

1991

Elektro, má lásko (TV film)

 

Rudá Divuše (TV film)

1990

Duch času (TV film)

 

Démantový déšť (TV film)

 

Zachýsek, zvaný Rumělka (TV film)

1989

Chtěla bych ten strom (TV film)

 

Hra o srdce (TV film)

 

Pot, lesk a potlesk (TV film)

 

Romance o vodníkovi (TV film)

 

Rubín má barvu krve (TV film)

 

Supersen (TV film)

 

Vstup do ráje zakázán (TV film)

 

Zkouška kvality (TV film)

1988

Stupně poražených

1987

Bogan (TV film)

 

Opožděná vražda (TV film)

1986

Kámen a růže (TV film)

1985

Nebožtík si nepřál květy (TV film)

 

Nultá série (TV film)

 

O Rozárce a zakletém králi (TV film)

 

Podivná přátelství herce Jesenia

 

Počestná kariéra (TV film)

 

Tísňové volání

 

Zastihla mě noc

1984

Aféra Fénix (TV film)

 

Cizí holka (TV film)

 

Dlouhý čas naděje (TV film)

 

Jak básníci přicházejí o iluze

 

Svatba (TV film)

1983

1. Máj v Národním divadle roku 1898 (TV film)

 

Hrátky (TV film)

 

Kudláčkova metoda (TV film)

 

Modrý kosatec (TV film)

 

Na čí stranu (TV film)

 

Pasáček z doliny

 

Radosti života (TV film)

1982

Daleko od stromu (TV film)

 

Karel Hynek Mácha (TV film)

 

Pouť králů (TV film)

 

Předehra (TV film)

 

Výslech (TV film)

1981

Hodina života

 

Soví hnízdo (TV film)

 

Střecha pod vodou (TV film)

 

Velké malé vody (TV film)

 

Začalo to karafiátem (TV film)

 

Čas žít (TV film)

1980

1. máj 1890

 

Don Carlos (TV film)

 

Hra o královnu

 

Plná bílá čára (TV film)

 

Strach má velké oči (TV film)

 

Žebravý student (TV film)

1979

Hastrmanská povídačka (TV film)

 

Křehké vztahy

 

Matka (TV film)

 

Nositelé zeměkoule (TV film)

 

Poprask na silnici E 4

1978

Přitažlivost země (TV film)

1977

Hněv

 

Jak zničit vlastní mužstvo (TV film)

 

Nikola Šuhaj loupežník (TV film)

 

Rose Mary (TV film)

 

Stopy našeho času (TV film)

 

Tichý Američan v Praze

 

Vlak má zpoždění (TV film)

1976

Až bude padat hvězda (TV film)

 

Ivanka a Marijka (TV film)

 

Milenci z kiosku (TV film)

1975

Jak se ševcem šili čerti (TV film)

 

Klec pro dva slavíky (TV film)

 

Mlynářka z Granady (TV film)

 

Ženich uvízl (TV film)

1974

Život není sen, moje milá... (TV film)

1973

Nultý kilometr (TV film)

1972

Kamenný kvítek (TV film)

1971

Krkonošské hromování (TV film)

 

První radosti (TV film)

1970

Dlouhá bílá nit (TV film)

 

Svatby pana Voka

1969

Ach ta léta bláznivá (TV film)

 

Dlouhé dopoledne (TV film)

 

Slasti Otce vlasti

1968

Kulhavý ďábel

 

Maratón

 

Ta třetí

1966

Kočky neberem

1965

Škola hříšníků

1961

Tažní ptáci

Seriály
2020

Modrý kód

 

Lovci a sběrači (S04E79)

 

Nedělám si srandu (S04E78)

 

Skok do prázdna (S04E76)

  více epizod (31)
 

Sestřičky Modrý kód

 

Dvakrát poprvé (E23)

 

Kyklop kouli koulí (E20)

 

Zkusit se má všechno (E19)

  více epizod (6)
2019

Modrý kód

 

Přes mrtvoly (S03E73)

 

Osobní problém (S03E72)

 

Žádné lhaní (S03E71)

  více epizod (39)
2018

Modrý kód

 

Pohled do zrcadla (S02E83)

 

Útěky (S02E82)

 

Rána (S02E81)

  více epizod (70)
2017

Labyrint

 

Epizoda 7 (S02E07)

 

Epizoda 6 (S02E06)

 

Epizoda 5 (S02E05)

 

Modrý kód

 

Všechno jde, když se chce (S02E34)

 

Dárek (S02E33)

 

Přepadení (S02E32)

  více epizod (58)
2016

Atentát

 

Spravedlnost pro všechny (E18)

 

Síla myšlenky (E17)

2015

Atentát

 

Právo na prodej (E04)

 

Prezident (E01)

 

Všechny moje lásky

 

Porod (E02)

 

Dárek (E01)

2013

Terapie

 

Epizoda 25 (S02E25)

 

Epizoda 1 (S02E01)

 

Vyprávěj

 

Dobrý skutek (S05E21)

 

Tsunami (S05E20)

 

Nagano (S05E11)

  více epizod (6)
2012

Ach, ty vraždy!

 

Proces doktorky Kalendové (E07)

 

Archiv Felixe Burgeta (E06)

 

Obchoďák

 

Havaj (E12)

 

Uzavřená záležitost (E11)

 

Tři sta vteřin zpoždění (E06)

  více epizod (2)
 

Vyprávěj

 

Černobyl (S03E22)

 

Spartakiáda (S03E21)

 

Jů a Hele (S03E16)

  více epizod (8)
2011

Terapie

 

Epizoda 37 (S01E37)

 

Vyprávěj

 

Osmdesátiny (S03E13)

 

Burza (S03E12)

 

Tábor (S03E11)

  více epizod (3)
 

Čapkovy kapsy

 

Zmizení herce Bendy (E02)

2010

Ach, ty vraždy!

 

Vražda poštovní doručovatelky (E05)

 

Smrt lobbisty Mansdorfa (E04)

 

Tajná mise docentky Rybkové (E03)

 

Zabijáci doktorky Kalendové (E01)

 

Cesty domů

 

Kriminálka Staré Město

 

Případ vysmátého muže (S01E02)

 

Vyprávěj

 

Rozhodnutí (S01E26)

 

Vím, co dělám (S01E25)

 

Klíč ke štěstí (S01E24)

  více epizod (6)
2009

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Novoroční projev (S06E08)

 

Expozitura

 

Volavka (E01)

 

Vyprávěj

 

Bonboniéra (S01E18)

 

Silvestr (S01E17)

 

Vánoce (S01E16)

  více epizod (15)
2008

Ordinace v růžové zahradě

 

Co když se to nezahojí? (S03E48)

 

Doktore! Kde jsi? (S03E44)

 

Znamenáš pro mě moc (S03E42)

 

Někdo musí být první (S04E14)

2007

Ordinace v růžové zahradě

 

Vyplouváme! (S02E72)

 

Namaluj mi pusu (S02E71)

 

Extrovka (S02E61)

  více epizod (40)
2006

Náves

 

Poslední láska (E10)

 

Šťastná to žena (E09)

 

Blonďák (E01)

 

Ordinace v růžové zahradě

 

Ordinace v zoologické zahradě (S02E34)

 

Zítra bude peklo (S02E33)

 

Texasky z Texasu (S02E32)

  více epizod (16)
2005

Bazén

2001

Četnické humoresky

 

Repetent (S01E10)

1995

Muž v pozadí

1994

Nanebevstoupení L. L.

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Z hříček o královnách

 

Jeden den velkokněžny (útržek ruský) (E03)

1992

Dobrodružství kriminalistiky

 

Duplikát (S03E04)

 

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Podzimní romance (E08)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Tým (S01E08)

 

O čarovné Laskonce

 

Strom pohádek

 

Dobro a zlo (E09)

1988

Chlapci a chlapi

 

Prověrky (E11)

 

Trápení (E09)

 

Samopal (E08)

  více epizod (6)
 

Malé dějiny jedné rodiny

 

Přeřazení (E19)

 

Mistři (E09)

 

Brigáda (E08)

  více epizod (2)
 

Strom pohádek

 

O chytré Marině (E05)

1986

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Za svobodu! (E03)

  více epizod (2)
1985

Synové a dcery Jakuba skláře

 

Jubileum (E13)

 

Nedělní směna (E12)

 

Ochranná značka (E11)

 

Krahulíkova vila (E10)

1984

Moje srdcová sedma

 

Návraty (E04)

 

Rozchody (E03)

 

Cesty (E02)

 

Rozhodnutí (E01)

 

My všichni školou povinní

 

Zvonění na časy (E13)

 

Svátky klidu a míru (E10)

 

Rozsudek (E08)

 

Spor (E05)

 

Na dosah ruky

1983

Slané pohádky

 

O korálových vílách (E03)

1982

Dynastie Nováků

 

Večírek (E06)

 

Tři spory

 

Spor dramaturga Stroupežnického (E03)

1981

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Nebezpečí (E11)

  více epizod (8)
 

Poručík Petr

 

Pláč Bardotky (E01)

1979

Inženýrská odysea

 

Setkání (E13)

 

Prototyp (E08)

 

Výměna stráží (E05)

1978

Zákony pohybu

 

Zasloužený úspěch (E13)

 

Starosti se ženami (E12)

 

Štafeta (E11)

  více epizod (9)
1976

Muž na radnici

 

Setkání (E11)

 

Silvestr (E08)

 

Neschopnost (E05)

  více epizod (4)
1971

Strašidýlko Fanfulínek

Dokumentární
2022

Backstage: Kráska a zvíře (TV film)

2020

Osudové lásky (seriál)

 

Smutek Hugo Haase (E04)

2017

Dobru, pravdě, kráse (seriál)

2016

Backstage: Jako břitva / Němcová (TV film)

2015

Jan Hus - Cesta bez návratu (TV film) - vypravěč

2013

Příběhy slavných (seriál)

 

Život v ofsajdu (S13E11)

2012

Neobyčejné životy (seriál)

 

Jiří Štěpnička (S04E05)

2008

Příběhy slavných (seriál)

 

Cesta do hlubin Lálovy duše (S09E15)

2004

Jak šly dějiny (TV film) - a.z.

 

Příběhy slavných (seriál)

 

Diagnóza: Smrt nenávistí (S05E08)

2003

Příběhy slavných (seriál)

 

Skáču dobře, skáču rád (S04E12)

2001

Zdeněk Sýkora (TV film)

2000

Film o filmu: Oběti a vrazi (TV film)

 

Příběhy slavných (seriál)

 

To byl Jiří Sovák (S01E24)

 

Vzpomínání na Jiřího Sováka (TV film)

Divadelní záznam
2006

Naši furianti

2002

Před penzí

2000

Milenec / ...a v prach se obrátíš

1995

Falkenštejn

 

Rok na vsi

1986

Hamlet

1985

Matka

1980

Poslední prázdniny

1979

Zadržitelný vzestup Arthura Uie

1974

Matka

Krátkometrážní
2013

L. H. (studentský film)

2010

Vyprávěj - ohlédnutí (TV film)

2004

Homo Pollert (TV film)

1994

Hrnec

1983

Bakaláři (seriál)

 

Šípková Růženka (S12E11)

1981

Bakaláři (seriál)

 

Dům pro celou rodinu (S10E27)

1980

Bakaláři (seriál)

 

Košile (S09E04)

1978

Bakaláři (seriál)

 

Moje nejhezčí vzpomínka na rok pětačtyřicátý (S07E13)

1977

Bakaláři (seriál)

 

Vánoce (S06E30)

1976

Bakaláři (seriál)

 

Menší tělesná voda (S05E12)

1975

Bakaláři (seriál)

 

Pokuta (S04E24)

 

Pan Selichar se osvobodil (TV film)

1974

Bakaláři (seriál)

 

Náušnice (S03E25)

1972

Boží soud (TV film)

Host

Ovládací panel

Fanklub

(17)

Reklama

Reklama