foto

Matt Sorum

  • nar. 19.11.1960 (59 let)
    Venice Beach, California, USA

Biografie

Matt William Sorum je rodákem z Kalifornského Mission Viejo. Tento skvělý bubeník a perkusionista se nejvíce proslavil svým sedmiletým působením v amerických hardrockových kapelách Guns N´Roses a Velvet Revolver.

Matt Sorum se narodil do americko-norské rodiny a hrát začal ve středoškolských kapelách ve svém rodném městě. Jeho věhlas začal rychle přesahovat hranice rodného kraje a přes kapely Prophecy a Chateau se dostal do britských The Cult.

V roce 1990 se slavný kytarista Slash z Guns N´Roses zaposlouchal do hry Matta Soruma a vybral ho jako náhradu Stevena Adlera, který musel opustit kapelu po vleklých problémech s drogami a alkoholem. Nejslavnější část Sorumovy kariéry můžete shlédnout na koncertních záznamech USE YOUR ILLUSION I, USE YOUR ILLUSION II, nebo ve většině písní z klipové kompilace WELCOME TO THE VIDEOS. Za vzpomínku stojí i jeho účast na jednom z nejdéle trvajících turné v historii Rocku, kde Guns N´Roses odehráli v průběhu tří let 192 koncertů pro více než 7 milionů lidí. S GNR hrál Matt Sorum až do roku 1996, kdy došlo k definitivnímu rozpadu této kultovní Los Angeleské kapely.

Matt poté nahrával sólové album kytaristy Slashe se skupinou Slash´s Snakepit a zopakoval si i spolupráci s The Cult. V roce 2002 se Sorum spojil se starými známými z Guns N´Roses a založil skupinu Velvet Revolver. S touto kapelou nahrál dvě alba. V roce 2008 se po odchodu zpěváka Scotta Weilanda tato formace rozpustila. Matthew William Sorum se v průběhu jeho kariéry vypracoval v jednoho z nejrespektovanějších hardrockových bubeníků současnosti.

HChinaski

Skladatelská filmografie

Host

TV pořady

2008 Strašidelné příběhy celebrit (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky