foto

James Dean Bradfield

  • nar. 21.2.1969 (49 let)
    Newport, Gwent, Wales, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Velšský rockový zpěvák a kytarista, zakládající člen a frontman skupiny Manic Street Preachers James Dean Bradfield se narodil 21. února 1969 v Pontypool, ve Walesu.  Podílel se na všech albech této skupiny a v roce 2006 vydal první sólové album s názvem The Great Western. V roce 2014 se podílel na albu 19 Days in Tetbury slovenského zpěváka Petera Aristona. Roku 1999 nazpíval duet „I'm Left, You're Right, She's Gone" se zpěvákem Tomem Jonesem. Spolu s dalším velšským hudebníkem Johnem Calem a dalšími velšskými hudebníky se roku 2000 podílel na filmu Beautiful Mistake (2000).

V roce 2008 vystupoval na festivalu Life Along the Borderline konaném u příležitosti nedožitých sedmdesátých narozenin zpěvačky Nico. Jeho kurátorem byl John Cale a Bradfield se festivalu účastnil i později. V anketě 100 velšských hrdinů se umístil na 17. místě.

Grand "Epistemolog" Master

Skladatelská filmografie

Filmy

2016 The Chamber

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace