foto

Mary Ure

  • nar. 18.2.1933
    Glasgow, Skotsko, Velká Británie
  • zem. 3.4.1975 (42 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mary Ure je skotská herečka, narodila se 18. února v Glasgow. Studovala herectví v Londýně a je dcerou stavebního inženýra Colina McGregora Ure a Edith Swinburne.

Její herecká kariéra začala v roce 1956 během divadelní hry, kde propukl mezi ní a ženatým dramaturgem milostný vztah. když se rozvedl se svoji stávající manželkou, vzal si Mary za svou ženu. Toto manželství nebylo šťastné a trvalo dva roky, Mary si začala flirt s hercem Robertem Shawem, později v roce 1963 se Shaw stal jejím manželem. Mary porodila syna, i přes dohady se nakonec jmenoval Colin Murray Shaw.

Jejím největším hereckým úspěchem byla role po boku Clinta Eastwooda a Roberta Burtona ve válečném filmu KAM ORLI NELÉTAJÍ. Později začala mít Mary problémy s alkoholem a to do značné míry ovlivnilo její hereckou kariéru.

Přes její profesní úspěchy a její zdánlivě šťastné mateřství, se duševní zdraví Ure zhoršovalo. Dne 2. dubna 1975 se objevila na jevišti londýnského divadla a po katastrofální premiéře, byla nalezena mrtvá s nadměrnou dávkou alkoholu a barbiturátů v krvi. Tato půvabná herečka zemřela ve věku 42 let v Londýně.

Lucas87

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace