foto

Maju Macuoka

  • nar. 16.2.1995 (26 let)
    Tokio, Japonsko

Biografie

Osmiletá Maju jednoho dne doprovázela se svojí matkou mladší sestru na konkurz na nové talenty. Po skončení padl návrh na prozkoušení i starší sestry, a tak získal svět šoubyznysu novou velice talentovanou herečku. Svůj debut na obrazovce absolvovala v roce 2008 v populárním dětském televizním pořadu TV Tokio Oha suta, který je už po léta dobrým odrazovým můstkem pro dívčí hvězdy v Japonsku. Ještě týž rok dostala malou roli ve velkém filmu Ai no mukidaši režiséra Šion Sona. Nebyla to její první role, ale jakoby předznamenala hvězdnou kariéru, která naplno propukla za několik málo let.

Maju Macuoka pomalu začala stoupat na žebříčku popularity a začala být obsazovanou herečkou filmů, seriálů, TV pořadů, televizních reklam a věnuje se také dabingu a moderování. První větší vedlejší role na ni čekala v typickém japonském ranním seriálu Amačan (2013). O rok později se objevila jako výrazná vedlejší postava v historickém seriálu Gin Nikan (2014) a dvojfilmu Little Forest: Nacu hen aki hen (2014), který pokračoval o rok později jako Little Forest: Fuju hen haru hen (2015). Zazářila také v roli geniální kuchařky v seriálu Mondai no aru restaurant (2015).

Rok 2015 byl pro Maju přelomový. Začíná se objevovat v různých nominacích na cenu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní či vedlejší roli a některé z nich začíná proměňovat ve vítězství. V prvním díle sportovní trilogie Čihajafuru (2016), který popularizuje tradiční japonskou hru Karuta, byla nominovaná na cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Ve třetím díle uvedeném v roce 2018 vyhrává za něj Modrou stuhu a stejně tak i za film Hirokazu Kore'edyManbiki Kazoku (2018), kterou uděluje Asociace tokijských filmových novinářů. Manbiki Kazoku posbíral také mnoho dalších ocenění a dotáhl to až na nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Dále získává také cenu za hlavní ženskou roli v romantickém filmu Katte ni furuetero (2017) a hudebním dramatu Micubači to enrai (2019).

ing.man

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2019 Nippon Academy šó (TV pořad)
2007 Bokura no džidai (TV pořad)

Fanoušci tvůrce