foto

Nimród Antal

  • nar. 30.11.1973 (45 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Režisér, scénárista a příležitostný herec NIMRÓD ANTAL se narodil 30. listopadu roku 1973 v Los Angeles v Californii. V roce 1991 odjel do Maďarska, kde začal pracovat a tak se zde na trvalo usadil. Jeho první krátkometrážní film, který natočil v roce 1994 se jmenoval BOHÓCLÖVÉSZET a o 4 roky později vznikl další krátkometrážní dílo pod názvem BIZTOSÍTÁS se Zoltánem Mucsim v hlavní roli.

Do podvědomí diváků a celkově filmového světa se dostal díky celovečernímu debutu REVIZOŘI (Kontroll), který napsal a natočil v roce 2003 a sklidil za něj vřelou kritiku a značný ohlas ve Velké Británii, Francii, Itálii, Polsku, Německu, USA, Kanadě a v roce 2005 také u nás a film mu vynesl celkem 10 nominací za nejlepší film a nejlepšího režiséra na filmových festivalech a 8 nominací mu vyneslo vítězství.

V roce 2005 se mu narodil jeho první syn a odstěhoval se zpět do Ameriky do Santa Monicy. V roce 2007 už v Americe s rozpočtem 19 milionů dolarů natočil hororový thriller MOTEL SMRTI s Lukem Wilsonem a Kate Beckinsale v hlavní roli, který zapadl mezi průměrné filmy svého žánru. Svůj zatím nejnovější počin chystá na rok 2009, kdy by se v kinech měl objevit dramatický thriller ARMORED, kde se v hlavních rolích představí taková esa jako Jean Reno (Leon), Laurence Fishburne (Matrix) nebo Matt Dillon (Crash), takže se máme na co těšit.

Anticque

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2010 Machete
2000 Balra a nap nyugszik
1999 Közel a szerelemhez

Dokumentární

2014 Lennon or McCartney

TV pořady

2003 Magánszám: Üljön le Hajós Andrással! (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace