Reklama

Reklama

Greg Plitt

nar. 03.11.1977
Baltimore, Maryland, USA

zem. 17.01.2015 (37 let)
Burbank, California, USA

Biografie

"Žijete jen jeden život. Začíná dnešním dnem, pokračuje zítra a neskončí, dokud nedosáhnete svého cíle. Dokud nepřejdete přes cílovou čáru. S rukou nahoře zdviženou k poctě vítěžství... Žijete pouze jednou. Ale pokud si plníte svoje sny. Tak jednou je dost, přátelé."

Celým jménem George Gregory Plitt Junior se narodil 3. listopadu 1977 v Baltimoru ve státě Maryland. Byl jedním ze čtyřech dětí. Byl však známý pod jménem Greg Plitt. Byl absolventem US Military Academy ve West Pointu. Zároveň před svojí kariérou sloužil v Armádě u Rangerů. Později se stal velitelem roty s více než 180 vojáky. Dále byl profesionální parašutista s více než 2500 seskoky a mezi jeho další záliby patřilo zápasení, golf a především fitness. Greg se proslavil jako motivační řečník. Na jeho Facebookové stránce má přes 620 tisíc fanoušků. Jeho vášní bylo fitness a jezdil po celém světě, aby pomáhal lidem hledat cíl a motivaci. Byl vyznavačem zdravého životního stylu a jeho proslovy dokázaly uchvátit davy fanoušků.

Do povědomí filmových fanoušků se vryl jako herec z Terminátora Salvation (2009), kde ztvárnil robota tzv. "Hybrid Male". Předtím bylo jeho tělo doslova "poskytnuto" jako model pro vytvoření CGI postavy Dr. Manhattana ve filmu Zacka Snydera Strážci - Watchmen (2009). Jeho poslední role byla ve filmu Grudge Match (2013), kde po boku Sylvestera Stallona hrál instruktora parašutismu.

Plitt účinkoval v dalších několika filmech, televizních programech a reklamách. Především se objevoval na obálkách magazínu jako fitness model "number one" číslo jedna. Z těch mnoha můžeme jmenovat AXL, American Health & Fitness, Men's Fitness, Muscle & Fitness a Men's Health. U nás vyšel na obálce Muscle & Fitness v únoru 2012 a před rokem v dubnu 2014 a nyní i 2015.

Živil se jako osobní trenér v Los Angeles, kde také žil. Jeho životní náplní bylo vytvářet motivační a tréninkové videa pro fanoušky i své klienty. Jeho motem bylo především: "Žít úspěšný život, aby člověk nebyl nikdy zapomenut." "Be Remembered".

Greg Plitt tragicky zemřel v sobotu 17. ledna 2015 poblíž kalifornského Burbanku. Plitt byl sražen vlakem v kolejišti, kde natáčel televizní reklamu na energetický nápoj. Dle sdělení místní policie byla nehoda natočena na kameru vlaku. Greg stál na kolejích a na důkaz účinosti onoho nápoje se měl pokusit přijíždějící vlak předběhnout. Údajně měl sprintovat několik metrů a pak uskočit stranou. Bohužel z neznámých důvodů uskočit už nedokázal.

Lukáš "Lucasion" Černohorský

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama