foto

Yasmine Belmadi

  • nar. 26.1.1976
    Aubervilliers, Francie
  • zem. 18.7.2009 (33 let)
    Paříž, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Francouzský filmový herec Yasmine Belmadi měl alžírský původ, svého otce ale nikdy nepoznal a matku ztratil již v dětství, poté se sestrou vyrůstal u babičky. Před kamerou stál poprvé v roli mladíka tápajícího ve své sexuální orientaci v krátkém filmu mladého režiséra Sébastiena Lifshitze LES CORPS OUVERTS (1997); snímek byl oceněn na festivalu v Cannes a získal také Cenu Jeana Viga. Poměrně velkou příležitost pak Belmadi dostal v mezinárodně oceněném dramatu Françoise Ozona ZLOČINNÍ MILENCI (Les amants criminels, 1999), mezitím natočil několik dalších krátkých filmů a začal spolupracovat i s televizí.

Zatímco v komediálním žánru hrál vedlejší role, další výraznou dramatickou příležitost mu poskytl znovu Sébastien Lifshitz ve filmu WILD SIDE (2003), kde hrál prostituta Djamela; film byl s úspěchem prezentován na festivalu v Berlíně. Vzhledem ke svému původu hrál Belmadi často postavy s arabskou národností, jak ve filmu, tak i v televizi. Poslední filmovou roli delikventa Samira, který se z vězení vrací do neutěšeného rodinného prostředí na pařížském průmyslovém předměstí, hrál ve filmu SBOHEM, GARY (Adieu, Gary, 2009), který na festivalu v Cannes získal Cenu kritiky.

Jeho poslední prací byl televizní kriminální seriál PIGALLE, LA NUIT (2009). Právě po skončení natáčení posledního dílu se 18. července 2009 Yasmine Belmadi vážně zranil, když při jízdě na skútru odhazoval cigaretu a narazil do lampy. Byl převezen do nemocnice, ale zemřel ještě tentýž den. Pohřbu o několik dní později se kromě několika hereckých přátel zúčastnila také jeho snoubenka, herečka taktéž alžírského původu Sabrina Ouazani (*1988).

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace