foto

Gustave Kervern

  • nar. 27.8.1962 (58 let)
    Francie

Biografie

Benoît Delépine, který psal původně scénáře ke komiksům (např. L’imposteur, La Bombe a God Killer), a Gustave Kervern se poprvé potkali před patnácti lety během práce na televizním satirickém pořadu s legendárními gumáky (Guignols de l’Info and Groland) a neméně úspěšném pořadu o rock and rollu (Le plein de Super).

Jako autorská dvojice však začali spolupracovat až před devíti lety na televizním pořadu Grolandsat o imaginární zemi. Díky liberální produkci mohli zkoušet, co všechno televizní formát snese. Během další televizní spolupráce (na pořadu Toc Toc Toc) se setkali s Mauricem Pialatem, který je povzbudil, aby se pustili do natáčení filmů. Než se tak stalo, vytvořili další televizní sérii - jakousi cyklistickou road-movie o anarchistovi, kterého doprovází poslíček pizz na mopedu (Don Quichotte de la Revoluccion).

Ke společnému filmovému debutu se dostali v roce 2004. V parodické vozíčkářské road movie Aaltra, která se stala festivalovým hitem, chtěli ukázat život, jaký dnešní filmy opomíjejí. Kombinovali v ní přiznanou kamerou se skrytou, napsané dialogy s improvizovanými, a lokace i charaktery objevovali v průběhu natáčení. Pozitivní odezva publika i kritiků je povzbudila k realizaci absurdní surrealistické komedie Avida o Salvadoru Dalím, jež se dostala do oficiálního výběru MFF v Cannes.

V roce 2008 natočili svou originální reakci na světovou finanční krizi a hromadné propouštění. Během práce na tomto snímku s názvem Louise-Michel, který běžel na podzim roku 2009 v českých kinech, také započala spolupráce s oceňovanou filmovou a divadelní herečku Yolande Moreauovou. Delépin a Kervern vyjma herců a hereček, které jsou podle jejich slov „mimo normy“, pracují především s neprofesionálními herci, mezi něž i po letech zkušeností řadí s upřímností i sebe.

Zdroj: Artcam

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 Delete History
2018 Je mi fajn s.r.o.
2016 Fleur de tonnerre
Saint-Amour
2014 Prožitek blízké smrti
2010 Na mamuta!
Ya basta!
2008 Louise-Michel
2006 Avida
2004 Aaltra

TV seriály

2012 Made in Groland (TV seriál)
2008 Groland magzine (TV seriál)
2002 7 jours au Groland (TV seriál)
2001 Grolandsat (TV seriál)

Producentská filmografie

Host

TV pořady

2016 Quotidien (TV pořad)
2015 Au fil de la nuit (TV pořad)
2007 Rencontres de cinéma (TV pořad)
1987 Nulle part ailleurs (TV pořad)

Fanoušci tvůrce