foto

Nicholas Tse

  • nar. 29.8.1980 (39 let)
    Hong Kong, Čína

Biografie

Nicholas Tse, vlastním jménem Tse Ting Fungse narodil v Hong Kongu v Číně Patricku Yin Tse a Deborah Dik. Má jednoho sourozence, sestru Jennifer a v roce 2006 se oženil s Cecilii Cheung s níž ma syna Lucase.

Nicholasova kariéra začala zpěvem v roce 1997 vydáním svého prvního alba a téhož roku se začal objevovat v serialech (ALEXANDER SENKI) a prvních známějších filmech (AMAN CALLED HERO, GEN-X COPS). Z bojových umění ovládá kung fu a Wing Chun, jehož zakladatelem byl legendární Yip Man, jehož žákem byl například i Bruce Lee. Dále ovláda hru na bicí a kytaru, mluví několika jazyky.

Kromě hraní a zpěvu se věnuje skladání textů. Z jeho nejznámějších filmů jmenujme např. MEDAILLON s Jackie Chanem, DRAGON TIGER GATE, kde si zabojoval se samotným Donnie Yenem a nebo NEW POLICE STORY kde hrál opět s Jackie Chanem. Posledním známějším filmem je INVISIBLE TARGET. Své zatím poslední hudební album (Forget me not) vydal v roce 2006.

V současné době se věnuje natáčení nového filmu SAP YUEH WAI SING (Bodyguards and Assassins) kde si opět zahraje po boku Donnieho Yena.

Tomáš "TomikZlesa" Snovický

Fanoušci tvůrce