foto

Petchtai Wongkamlao

  • nar. 24.6.1965 (54 let)
    Yasothon Province, Thajsko

Biografie

Herec a komik, známější spíše pod svým pseudonymem Mum Jokmok se narodil v r.1963 v Yasothon Province v Thajsku. Herectví nikdy nestudoval a svoji kariéru započal v Bangkoku, kde vystupoval jako bavič po restauracích a barech. Výrazněji na sebe upozornil účinkováním v televizním soutěžním pořadu "Ching Roi Ching Lan". Později se mu podařilo na televizní obrazovce zrealizovat i vlastní zábavný pořad "Mum Show", který se v Thajsku těšil velké sledovanosti.

Jeho nadání neušlo ani pozornosti filmových tvůrců. Na plátně debutoval v r.2001 rolí ve snímku KILLER TATTOO. Ve známost, ale vešel až o dva roky později, kdy ztvárnil komickou postavičku George alias Humlaea - přítele hlavního hrdiny v akčním trháku ONG-BAK(režie: Prachya Pinkaew).

Díky tomuto úspěchu se stal v Thajsku velice populární a nabídky na nové role na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve svém dalším filmu - akční crazy komedii THE BODYGUARD už hrál titulní roli - trochu potrhlého osobního strážce. Na snímku se podílel i jako scénárista. Následně si zahrál policejního inspektora v dalším akčním filmu Prachyi Pinkaewa TOM YUM GOONG. Zajímavostí je, že v tomto filmu mluví Petchtai anglicky, ačkoli v době natáčení angličtinu ve skutečnosti neovládal. Na tomto projektu spolupracoval i jako pomocný režisér.

V r.2005 představuje romanticko-komediální muzikál HELLO YASOTHON, jenž sám napsal, režíroval a ztělesnil i hlavní roli. Další velkou příležitostí je pro něj úloha osamělého taxikáře Bati, jenž naváže přátelství s prostitutkou v romantickém dramatu CHERM. Zde dostal Petchtai poprvé šanci ukázat se v charakterní poloze a rozhodně nezklamal, o čemž svědčí nominace na nejlepšího herce na Thailand National Film Awards 2005.

V r.2007 natáčí také druhý díl THE BODYGUARDA, kde se znovu objevuje v hlavní roli a zároveň zasedá i na režisérskou židli. Do budoucna má jako herec i jako tvůrce obrovský potenciál a jistě má před sebou ještě velké množství rolí.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace