foto

Aline MacMahon

  • nar. 3.5.1899
    McKeesport, Pennsylvania, USA
  • zem. 12.10.1991 (92 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Aline MacMahon se narodila v roce 1899 Williamovi Marcusovi MacMahonovi a Jennie MacMahonové  v McKeesport, Pennsylvanii. Její otec byl irského původu a  povoláním byl telegrafista. Matka Jannie byla židovského původu. Mladá Aline studovala školu v Brooklynu a už v roce 1921 se začala objevovat na plátně na Broadwayi.

Aline MacMahon se vdala v roce 1928 za architekta a dlouholetého přítele Clarence Steina. Jejich manželství nemělo žádné potomky, ale vydrželo dlouhých 47 let, kdy pak bylo ukončeno Clarencovou smrtí. Samotná Aline zemřela pak v roce 1991 v New Yorku na zápal plic.

Její filmová kariéra začala roku 1931 ve filmu Five Star Final a končila roku 1974 filmem Antigona. Její velmi známá role byla například ve filmu Poznamenaní (The Search) z roku 1948, kde hrála vedoucí Červeného kříže. Nesmíme však zapomenout na její roli ve filmu Dragon Seed (1944), kde byla nominovaná na Oskara za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Jirka "Jimmy15" Myroniuk

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace